امکان ارائه کارت اعتباری به بازنشستگان تامین اجتماعی

  کد خبر :740245

مصطفی سالاری، در مراسم شصتمین سالگرد تاسیس بانک رفاه کارگران، اظهار داشت: بانک رفاه علاوه بر انجام فعالیت‌های معمول و متداول بانکی ماموریت خدمت به جامعه شریف کارگران و بازنشستگان را برعهده دارد و خدمت به این جامعه هدف مشخص توفیق بزرگی برای مدیران و کارکنان بانک رفاه کارگران است.

وی با بیان اینکه ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور که بیمه شدگان و بازنشستگان تامین اجتماعی و اعضای خانواده آنها هستند، نسبت به بانک رفاه کارگران تعلق خاطر دارند، گفت: ارائه کارت اعتباری براساس معیارهای مشخص و با معیارهای اعتبار سنجی در بانک رفاه به راحتی قابل انجام است و میتواند در این بانک شروع شود.

سالاری ارائه خدمات متنوع و غیرحضوری در کنار رعایت دقیق اصول بانک داری را اولویت اصلی بانک رفاه دانست و افزود: بخش قابل توجهی از وجوه حاصل از سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی برای افزایش سرمایه بانک رفاه هزینه شد و در جاهایی که نرخ بازگشت سرمایه مناسبی وجود دارد امکان سرمایه گذاری توسط بانک رفاه وجود دارد که بانک با استفاده از سازوکارهایی که دارد، می‌تواند در این حوزه به فعالیت بپردازد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پرداخت تسهیلات مناسب به بازنشستگان را اقدامی در راستای مسئولیت اجتماعی بانک رفاه برشمرد و گفت: بهمن سال گذشته توافق کردیم که تسهیلات به بازنشستگان را حدود ۱۰ برابر کنیم و در مرحله اول دو برابر سال قبل تسهیلات پرداخت شد و با رعایت ضوابط بانکداری این خدمات ارائه شد.

سالاری افزود: تامین اجتماعی پشتیبان بانک رفاه است و بر لزوم حفظ اصول و ضوابط بانکداری در این مجموعه تاکید دارد.

به گزارش مهر،وی گفت: بانک هم این دیدگاه را نداشته و ندارد که بر منابع سازمان تامین اجتماعی تکیه کند و اصول فعالیت بانکداری و بنگاه داری در این بانک قطعا مورد توجه قرار دارد.

 

2
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
 1. روحانی گفت:

  چرا باید افزایش همسان‌سازی و مزایای مزدی از مردادماه اعمال شود و چرا این مبالغ ناچیز است در حالی که قرار بود مبلغ ۸۰۰ هزارتومان به حقوق تمام بازنشستگان اضافه شود.. به گفته‌ی این بازنشستگان، اولا چرا باید بازنشستگان کشوری و لشگری از ابتدای سال مشمول کف ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی شوند، اما برای بازنشستگان تامین اجتماعی قرار است از مردادماه این کف برقرار شود.
  تو را به امام حسین به داد بازنشستگان تامین اجتماعی برسید

 2. سید حسین طباطبایی گفت:

  «این ۲۴۰ تومان که برای متناسب سازی واریز کردین پول دوکیلو گوشت نمیشه با این گرونی‌ها چه کنیم؟»

  «۳۵ سال سابقه دارم ۵۰۰ تومن افزایش دادن. ۵۰۰ تومن چه دردی رو دوا میکنه؟»

  «این همسان‌سازی برای حقوق بالا یا حداکثر بگیران فایده داره برای ما حداقل بگیران با این تورم کمر شکن به اندازه‌ی سر سوزن فرق نداره.»

  «این همه جار جار راه انداختن ۳۰۰ هزار تومن اضافه کردن؟»

  «کدوم همسان‌سازی؟ ایاشما می‌توانید با دو میلیون زندگی کنی و کرایه خانه بدی؟»

  «به حقوق من امروز ۱۸۰ هزار تومن اضافه شد. الان کلا یک میلیون و ۴۰۰ می‌گیرم. این شد همسان سازی؟»

  «۱۰سال از سابقه سخت وزیان‌آور رو که محاسبه نکردند. مبلغ حق مسکن و حق معیشت که ۷۰۰ تومن بود را ندادن. ماده ۹۶ و ۱۱۱ رو اجرا نکردن و قانون رو دور زدن. تا دیروز میگفتند پول نداریم حالا که ۳۲هزار میلیارد گرفتند. پس مشکل چیه؟»

  «۳۲۰۰۰میلیارد از دولت گرفتن برای متناسب سازی مستمری بگران، اما حدود ۴۰۰ تا۵۰۰ هزار تومان حقوق‌ها را زیاد کردند. ظاهرا بجای همسان‌سازی صدقه‌سازی کردند.»

  «شما حیا نمی‌کنید ۴۰۰ تومن اضافه کرده اید. کارگر ساختمانی روزی۳۰۰هزار تومن میگیرد.»

  «یکی بهمون بگه کجا باید شکایتمون رو ببریم؟ این متناسب سازی فقط پول دو کیلو گوشت میشه. پس کرایه خونه و ایاب و ذهاب و پوشاک و درمان و …رو چه کنیم؟»

  «آخه این شد همسان‌سازی حقوق‌های پایین را بالا ببرید آن‌هایی که حقوق بالا دارن بازم بالا میبرین به داد حقوق‌های پایین برسین.»

  «۲۵۰ تومن الان میشه دقیق بگید با کدوم حقوق همسان‌سازی کردید با حقوق کیا برابر شده حقوق کی کدوم مسئول کدوم کارمند کدوم بازنشسته ۲۳۰۰ هست ک حقوق ما باهاش مساوی شده؟»

  «چقدراخه بی احترامی به بازنشسته ۲۱۰هزارتومن همسان سازی بعد این همه وقت؟»

  «پدرم ۱۳ سال سابقه بیمه دارد، ولی هنوز زیر یک میلیون تومان میگیرد.»

  «چیزی که گفتند با مبلغی که واریز کردند مغایرت دارد. پدرم با ۱۳ سال سابقه پارسال ۶۵۰ تومان میگرفته الان فقط ۲۴۰ تومان به حقوقش اضافه شد که جمع کل دریافتیش امسال به یک میلیون و دویست نمی‌رسد. مگر نگفتند با سابقه پرداخت ۱۰ سال مبلغ دو میلیون و چهارصد تومان میگیرد؟»

  «من۲۰ سال در شرایط سخت و زیان آور کار کردم و ۴ درصد بیمه آن را پرداخت کردم چرا متناسب‌سازی رو براساس ۳۰ سال محاسبه نمی‌کنید پس عدالت کجاست.»

  «در طرح همسان‌سازی کلا ۴۵ هزار تومان به حقوقم اضافه شده. من هنوز یک میلیون تومان هم نمی‌گیرم. با ۱۵ سال سابقه کار.»

  «خوب ما‌ها که از کارافتاده کلی هستیم چه گناهی کردیم که ۱۵۰تومن اضافه کردین پول یه قلم از دارو‌های من هم در ماه نمیشه. سالهاست چشم انتظار همسان سازی بودیم اینم نتیجه‌اش.»

  «اول گفتن همسان سازی انجام میشه حالا میگن ۲ مرحله‌ای میشه بعدا هم میگن مرحله دوم منوط به انجام مرحله اول هست برای مرحله اول هم فعلا بودجه نداریم
  ….»

دیدگاهتان را بنویسید