چگونه در بابل و فیلبند سوئیت و ویلا اجاره کنیم؟

    کد خبر :870816

بابل یکی از شهر های مهم شمال کشور در زمینه ی پزشکی، کشاورزی، دانشگاهی، سیاسی، فرهنگی و تجاری است. بابل یکی از شهر های زیبا و دیدنی مازندران است که جاذبه های طبیعی، گردشگری و تفریحی زیادی دارد بنابراین مسافران زیادی را جذب می کند.

جاذبه های گردشگری بابل

مکان های دیدنی تفریحی این شهر عبارت اند از

 آبشار دراز کش از مناطق زیبا و بکر بند پی شرقی می باشد که در جنگل قرار دارد و شامل 5 آبشار با ارتفاع های متفاوت می باشد.

آبشار شی الیم در ۲ کیلو متری جنوب شرقی روستای گاوزن محله در میان دره های انبوه از درختان جنگلی قرار گرفته است. ارتفاع این آبشار به بیش از ۳۰ متر می رسد که از سخره ای زیبا به پایین جاری می شود.

آب گرم ارزو در روستای اری در بخش بند پی شرقی و ۴۵ کیلو متری جنوب بابل در میان یک دره زیبای جنگلی و در کنار رودخانه قرار گرفته است . اب معدنی فیروزه ای رنگ در دل جنگل های سبز منظره بسیار جذابی را خلق کرده است.

سد شیاده در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی بابل روی رودخانه چلیم از سرشاخه های رودخانه بابل رود در روستای شیاده قرار گرفته است که دارای آب و هوای مساعد و پوشش گیاهی و جنگل های زیبا است.

 جنگل نارنجلو از نزدیک ترین جنگل های سرسبز بابل می باشد که در بخش بند پی غربی قرار دارد. این جنگل به دلیل وجود انواع درختانی که در خود جای داده است جزء مناطق حفاظت شده می باشد. این جنگل در هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد اما در فصل بهار و پایین زیباتراز هر فصلی می باشد.

جنگل شیاده در بخش بند پی شرقی شهرستان بابل واقع شده است و به دلیل مرتفع بودن این جنگل می توان سد شیاده را از بالای ان مشاهده کرد.

پارک جنگلی بابلکنار در ۲۲ کیلومتری شرق بابل و در روستای در ونکلاشرقی  و بزچفت قرار دارد. درون این پارک کلبه های جنگلی و آلاچیق وجود دارد که می توان برای استراحت از ان ها استفاده کرد.

دریاچه کامی کلا در بخش بند پی عربی شهرستان بابل و در اطراف کوه های البرز قرار گرفته است. این دریاچه دارای چشم انداز کوه و جنگل است. این دریاچه فصلی در برخی از ماه های سال خشک می شود اما در سایر ایام خصوصا اوایل بهار با وجود آب و مناظر جنگلی آن زیبایی آن دوچندان می شود.

تکیه روستای مقریکلا در بخش بند پی غربی شهرستان بابل قرار‌دارد  که اثری از دوران زندیه و قاجار به حساب می آید. ارزش این تکیه به قدری می باشد که جزو آثار ملی ایران بشمار می رود.

با توجه به اینکه موارد گفته شده بخشی از جاذبه های این شهر می باشد جاذبه های بابل بسیار زیاد می باشد و سالانه مسافران بسیاری از بخش های مخلف کشور به این شهر سفر می کنند.

انواع سوئیت و ویلا در بابل

برای سفر به این شهر زیبا و دیدنی اولین قدم داشتن یک اقامتگاه آرام و دنج برای استراحت است. اجاره ی سوئیت و ویلا بستگی به شرایط و نیاز شما دارد برای مثال بعضی از افراد سوئیت و ویلای لب ساحل را دوست دارند یا عده ای جنگل را به دیگر موارد ترجیح می دهند.

سوئیت و ویلای ساحلی:

سوئیت  و ویلایی  که در کنار خط ساحلی با فاصله ی کمی از دریا قرار دارد که چشم انداز بسیار مستقیم به دریا را دارد و مسافران با اجاره ی آن دسترسی راحتی به دریا دارد همچنین ازصدای موچ لذت کافی را می برند.

سوئیت و ویلای جنگلی:

سوئیت یا ویلایی که در اطراف جنگل یا داخل جنگل وجود دارد که دارای مناظرفوق العاده ای از جنگل همچنین صدای پرندگان و‌سایر حیوانات را دارد .علاوه بر شرایط و نیازو سلیقه ی شما به متراژ و ظاهر خانه و همچنین امکانات آن هم بستگی دارد.

چگونه در بابل سوئیت و ویلا اجاره کنیم؟

اجاره ی سوئیت در بابل می تواند هم اینترنتی باشد و هم‌ حضوری. اگر می خواهید سفر خود را در هزینه ی کمتری انجام دهید در زمان هایی سفر کنید که شهر خلوت است برای مثال معمولا در ایام تعطیل و عید نوروز شهر شلوغ تراست بنابراین هزینه ی اجاره سوئیت ها هم بیشتر می شود. اجاره سوئیت در بابل برای گردشگرانی که به صورت دست جمعی یا خانوادگی سفر می کنند بسیار مفید می باشد و ‌به کاهش هزینه هایشان کمک می کند. اگر قصد مسافرت به بابل را دارید می توانید قبل از مسافرت با مراجعه به سایت sepanja.com مراجعه کرده و سوئیت یا ویلای مورد نظر خود را رزرو کنید تا به محض رسیدن به مقصد در محل مورد نظر اقامت کنید.

نکاتی که برای اجاره ی سوئیت در بابل باید در نظر بگیریم شامل موارد زیر می باشند:

♦ زمان تحویل سوئیت

♦ توجه به قوانین حاکم بر سوئیت

♦ همراه داشتن مدارک‌ شناسایی در زمان ورود به ملک

♦ برسی امکانات سوئیت اجاره ای

♦ امانت داری

اگر در شمال کشور زندگی می کنید و یا دوست دارید که به یکی از زیباترین ییلاق های ایران برای مسافرت و یا حتی آخر هفته سفر کنید، بهترین گزینه برای شما بدون شک روستای فیلبند است. شاید بتوان زیباترین روستای ییلاقی که در فراز یک کوه واقع شده است را همین روستای فیلبند در استان زیبا و سرسبز مازندان دانست. اگر شما هم دوست دارید که با اجاره ویلا در فیلبند  یا اقامتگاه بوم گردی در فیلبند اقامت خوبی را در آن تجربه کنید، می توانید از سپنجا کمک بگیرید.

اجاره ویلا شیک در فیلبند

منظره بی نظیر روستای فیلبند و زیبایی های زیاد آن باعث شده است که شما بتوانید بر روی ابرها قدم بزنید و لذت ببرید. تمامی مسافرانی که این روستای کوچک و دیدنی را انتخاب کرده اند، اظهار کرده اند که حس نشاط و انرژی در این روستا موج می زند و توانسته است که حال روحی خوبی را برای آن ها بوجود آورد.

اگر شما هم برای تعطیلات آخر هفته و یا سفری که در پیش رو دارید، فیلبند را به عنوان مقصد انتخاب کردید بهتر است از همین الان با کمک سپنجا برای مدت زمان اقامت خود ویلای مورد نظر را رزرو کنید. شما می توانید در سایت سپنجا تمامی ویلاهایی که در فیلبند هستند را مشاهده کنید و از بین آن ها در این زمینه انتخاب کنید.

روستای فیلبند در بعضی از ایام خاص در سال به شدت ممکن است که پر رفت و آمد شود به همین دلیل بهتر است که شما هم برای این ایام به فکر یک اقامتگاه مناسب برای خود باشید. اکثر گردشگران ترجیح می دهند که سفر چند روزه خود به این روستا را با اجاره ویلا  همراه کنند تا اقامت راحت تر و بهتری داشته باشند.

قیمت اجاره کلبه چوبی در فیلبند

در فیلبند باید بدانید که می توانید از بین کلبه های چوبی که وجود دارد، بر اساس بودجه ای که در نظر گرفتید، انتخاب کنید چرا که برای بیشتر افراد هزینه های سفر ممکن است یک دغدغه بزرگ محسوب شود. اگر شما دوست دارید که سفر بدون دغدغه را تجربه کنید با کمک سپنجا و مرتب سازی ویلاها و باغ های فیلبند بر اساس قیمت می توانید، مناسب ترین ویلا را که با شرایط شما همخوانی دارد را پیدا کنید و آن را رزرو کنید.

ویلاهاو باغ های فیلبند بر اساس متراژ، نوع اقامتگاه و تعداد اتاق خوابی که دارند معمولا قیمت گذاری می شوند. البته نمای رو به ابر یا به جنگل هم در این زمینه بی تاثیر نیست. در واقع هرچقدر ویژگی های یک اقامتگاه بهتر باشد، قیمت اجاره آن نیز بالاتر می رود.

معنی فیلبند چیست؟

پس از اجاره ویلا در فیلبند اگر صحبت کوتاهی با اهالی آن منطقه داشته باشید ناخودآگاه سخن از پیشینه این منطقه می‌شود. در گذشته به این روستا ییلاقی فیلبند می‌گفتند. در لغت کلمه‌ی فیل در گویش مازندرانی به معنای خسته بودن و خستگی می‌باشد و کلمه‌ی بند نیز در لغت به معنای نتوانستن و بند آمدن است. علتی که نام فیلبند را برای این روستا در نظر گرفته‌اند، داشتن میانه‌های تند کوه و بالا بودن ارتفاع روستا می‌باشد. امروزه فیلبند را با نام بام مازندران نیز می‌شناسند.

روستای فیلبند به علت ارتفاعی که از سطح آزاد دریا دارد یک موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب را فراهم کرده است که یک دریایی از ابرها را پدید آورده است. علت اصلی مهاجرت و بازدید گردشگران نیز برای تماشای همین پدیده‌ی زیبایی ابری می‌باشد. صدای زنگوله طیور و دام و گوسفند در کنار سکوت و هوای منحصر به فرد، گویی مانند قدم زدن در بهشت می‌ماند. حتما از این روستا برای تجربه‌ی این حس فوق العاده دیدن نمایید.

منبع: سایت سپنجا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید