چند حرکت ساده برای رهایی از غبغب

    کد خبر :1034108
رهایی از غبغب

چانه دوتایی یا غبغب مساله رایجی است که در اثر افتادگی عضلات و پوست صورت و گردن صورت می‌گیرد. این اتفاق اغلب در اثر افزایش وزن رخ می دهد، اما می تواند به دلایل دیگری از جمله ژنتیک یا شل شدن پوست ناشی از افزایش سن نیز اتفاق بیفتد.

غبغب موجب ایجاد ظاهری ناخوشایند و کاهش اعتماد به نفس افراد شده و همه دوست دارند از شر آن خلاص شوند. خوشبختانه به کمک چند روش ساده و با تکرار و تمرین می توان از شر غبغب خلاص شد.

سعی کنید برای دستیابی به نتیجه مطلوب حداقل به مدت یک ماه هر روز این تمرینات را تکرار کنید.

۱- تمرین توپ

یک توپ پینگ پنگ را در زیر چانه خود قرار دهید و سعی کنید با چانه تان به آن فشار وارد کنید. این کار را به مدت یک ماه هر روز حدود ۳۰ بار انجام دهید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

رهایی از غبغب

۲- ورزش زبان

در این تمرین از ماهیچه های زبان برای از بین بردن غبغب استفاده می شود. مستقیم به جلو نگاه کنید و تا جایی که می توانید زبانتان را به شکل لوله دراورید و به جلو بکشید.

سعی کنید این حرکت را به سمت بالا نیز تکرار کنید و زبانتان را به سمت بینی دراز کنید. ۱۰ الی ۱۵ ثانیه در این حالت بمانید، سپس نفس بکشید و دوباره این تمرین را تکرار کنید.

۳- جویدن آدامس

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما آدامس جویدن می تواند یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای از بین بردن چربی اضافی صورت باشد.

جویدن مکرر آدامس موجب حرکت ماهیچه های صورت و چانه شده و چربی اضافی زیر گلو را از بین می برد. این کار همچنین به تقویت عضلات فک نیز کمک می کند. با این حال زیاده روی در انجام این تمرین ممکن است به عضلات شما فشار وارد کند.

رهایی از غبغب

۴- ایجاد صدای oo-ee

در این تمرین کافی است سعی کنید با حرکات اغراق آمیز صورت صدای oo و ee را درآورید. ایجاد این صدا عضلات بین لب بالایی و بینی را هدف قرار می دهد و تکرار آن به از بین بردن غبغب کمک خواهد کرد.

رهایی از غبغب

۵- لیفت صورت

سعی کنید دهانتان را به حالت خنده و سوراخ های بینیتان را باز کنید. با انگشت گونه هایتان را تا جایی که می توانید بالا بکشید و به مدت ده ثانیه در همین حالت نگه دارید و رها کنید. روزانه ده مرتبه این تمرین را انجام دهید.

رهایی از غبغب

۶- تمرین لبخند

این تمرین علاوه بر لاغر کردن صورت، به زیباتر شدن چهره شما نیز کمک می کند. برای انجام این تمرین به آرامی دهان خود را به حالت لبخند کامل حرکت دهید و لب های خود را تا جایی که می توانید، بکشید. روزانه ده مرتبه این تمرین را تکرار کنید.

رهایی از غبغب

۷- ورزش دهان

این تمرین لب ها و گونه های شما را هدف قرار می دهد. برای انجام این تمرین، لب هایتان را به سمت چپ، مرکز و راست حرکت دهید. این تمرین را ده مرتبه در روز انجام دهید.

رهایی از غبغب

۸- ورزش چانه

با صاف نگه داشتن صورت، فک پایین خود را تا جایی که می توانید به سمت جلو حرکت دهید و چانه تان را بالا بیاورید. مجدد به موقعیت شروع بازگردید و حرکت را تکرار کنید. روزانه ده مرتبه این تمرین را انجام دهید.

رهایی از غبغب

سلامت نیوز

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید