چرا نجفی از ارائه گزارش عملکرد خود طفره می‌رود؟

    کد خبر :164645

از اواسط آبان ماه اعلام شده بود که شهردار تهران به زودی گزارش 100 روزه خود را درباره عملکرد مدیریت شهری ارائه خواهد کرد اما شنیده ها حاکی از آن است که چنین عزمی وجود ندارد.

به گزارش افکارنیوز، از اواسط آبان ماه اعلام شده بود که شهردار تهران به زودی گزارش 100 روزه خود را درباره عملکرد مدیریت شهری ارائه خواهد کرد اما شنیده ها حاکی از آن است که چنین عزمی وجود ندارد. اعضای شورای شهر هم ظاهرا یک صدا با شهردار تهران از بیهوده بودن ارائه گزارش عملکرد شهردار فعلی سخن میگویند همچنان که میرلوحی عضو شورا اخیرا گفته: به جای این گزارش‌دهی، بهتر است عزم شورا به نگاه به آینده معطوف شود! چندی پیش نیز علی اعطا سخنگوی شورای شهر مطرح کرد که منظور از ارائه گزارش 100 روزه عملکرد 12 سال قبل مدیریت شهری است نه فعالیت 100 روز اخیر مدیریت فعلی شهر تهران!
این اظهارات متناقض در حالی مطرح میشود که اصلاح طلبان به جای عمل به وعده های خود و نگاه به آینده همه تلاش خود را برای پرونده سازی بر علیه شهردار سابق بکار گرفته اند چرا که به زعم خود برای تسلط بر امور شهری نیاز دارند که بدانند تاکنون در شهر چه خبر بوده است!

در حالی اصلاح طلبان برای تخریب شهردار گذشته دست و پا میزنند که به واقع تجربه‌ شهرداری دکتر قالیباف، یکی از موفقترین تجربه‌های مدیریتی کشور در این سال ها به حساب می‌آید. افتتاح بسیاری از طرحهای به جای مانده از گذشته ، افتتاح پروژه های کلانی مانند برج میلاد که شاید بزرگترین پروژه عمرانی این نیم قرن حاضر باشد، همچنین افتتاح دهها تونل چندین ده کیلومتری و بزرگراههای شریان ساز در قلب پایتخت و توسعه پرشتاب شبکه مترو و خطوط حمل و نقل سریع و السیر در پایتخت؛ علی‌رغم تمام فشارها و مشکلات همه و همه گواهی بر این مدعا است.

اکنون نجفی در شرایطی سکان شهرداری تهرن را به دست گرفته که پایتخت در بسیاری از حوزه ها و برنامه ها حتی از برنامه چشم انداز نیز جلوتر است و وی تنها زحمتی که باید بکشد ادامه و نگهداشت همین دستاوردهاست. هرچند شهردار جدید به این امر اعتراف نخواهد کرد تا ضعف های مدیریتی اش مشخص نشود! همچنانکه نگاهی به برنامه ها و سخنان نجفی در همان روزهای اول نشان داد بیشترین چیزی که وی به عنوان برنامه در نظر دارد، تا حد زیادی کپی برنامه ها قبلی و اقداماتی است که در شهر در حال اجرا است.

ظاهرا همین بی برنامه گی و عدم توانایی مدیریت شهری جدید در توسعه و اداره کلان شهر تهران سبب شده تا به جای ارائه گزارش 100 روزه و شفاف سازی به سمت تخریب عملکرد شهردار سابق کشانده شوند. به نظر ساکنان جدید بهشت مردم باید تفاوت مدیریتی دو جریان انقلابی و اصلاحات را احساس کنند؛ در چنین زمانی این تفاوت می تواند تخریب دستاوردها باشد تا نمایش شهر سوخته تکمیل شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید