چراغ سبز اروپا برای تزریق دز سوم واکسن کرونا

    کد خبر :850584
چراغ سبز اروپا برای تزریق دز سوم واکسن کرونا

آژانس دارویی اروپا پس از بررسی های انجام شده از الزام به تزریق دز سوم واکسن کرونا در کشورهای اتحایه اروپا خبر داد و موافقت خود را با تزریق دز بوستر فایزر به افراد بالای ۱۸ سال، شش ماه پس از دریافت دز دوم اعلام کرد.

این روزنامه فرانسوی افزود: به گفته این نهاد نظارتی، این در حالی است که تزریق دز سوم واکسن کرونا برای آن دسته از افرادی که از سیستم‌ایمنی ضعیف برخوردارند باید دست‌کم ۲۸ روز پس از دریافت دز دوم صورت گیرد. همچنین در مورد کسانی که از بیماری‌هایی همچون سرطان رنج می‌برند، زمان تزریق دز سوم حداقل چهار هفته پس از دز دوم اعلام شده است.

توصیه‌های جدید آژانس دارویی اروپا برای تأیید به کمیسیون اروپا و سپس به مقامات بهداشتی ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا فرستاده خواهد شد. برخی از کشورها تزریق دز یادآور واکسن کرونا را آغاز کرده‌اند.

به نوشته دویچه وله، تارنمای خبری “تاگس‌شاو” وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان از تصمیم آژانس دارویی اروپا درباره مجوز تزریق دوز سوم واکسن کرونا خبر داده است. تزریق دز سوم واکسن کرونا برای شهروندان همه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پیش‌بینی شده است. گفته می‌شود که تزریق دز سوم، بر میزان ایمنی بدن در قبال همه‌گیری کرونا می‌افزاید.

در آلمان تزریق دز سوم برای شاغلان بخش بهداشت و مراکز درمانی و خانه‌های سالمندان آغاز شده است. بر اساس آماری که از سوی موسسه روبرت کخ منتشر شده، در کشور آلمان تا کنون بیش از ۶۷۴ هزار نفر دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، از آغاز بحران شیوع کرونا تاکنون بیش از ۲۳۶ میلیون و ۱۸۹ هزار در جهان به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که از این میان بیش از ۴ میلیون و ۸۲۳ هزار نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۲۱۳ میلیون نفر بهبود یافته اند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید