پشت پرده پاسخ منفی استراماچونی به پیشنهاد ایران

با وجود تکذیب مذاکره با آندره استراماچونی مربی سرشناس ایتالیایی برای هدایت تیم ملی ایران، وکیل سرمربی سابق اینترمیلان و استقلال پیشنهاد ایران را تایید کرد، اما از رد آن توسط موکلش خبر داد. قطعا استراماچونی با در نظر گرفتن همه مشکلاتی که در باشگاه استقلال برای دریافت دستمزدش و تبعات تحریم بانکی ایران با آن مواجه شده بود، پیشنهاد مربی‌گری ایران را رد کرده، اما برخی پاسخ منفی استرا به فدراسیون فوتبال ایران را جبران کار جوانمردانه دراگان اسکوچیچ عنوان می‌کنند.

زمانی که استراماچونی استقلال و ایران را ترک کرد، برخی منابع خبری از مذاکره باشگاه استقلال با دراگان اسکوچیچ که آن زمان سرمربی تیم نفت‌آبادان بود خبر دادند، اما مربی کروات این پیشنهاد وسوسه‌انگیز را قبول نکرد و با انتشار پستی که حاوی عکسی از خودش و استراماچونی بود، نوشت: «امیدوارم استراماچونی خیلی زود به استقلال برگردد.» در‌واقع او فرصت‌طلبی نکرد تا مانع بسته شدن راه‌های بازگشت همکارش به ایران نشود که البته دیگران این موانع را ایجاد کردند و استراماچونی دیگر برنگشت. حالا که استراماچونی پاسخ منفی به پیشنهاد فدراسیون فوتبال ایران داده، برخی با یادآوری اتفاقات آن زمان و جدایی مرد ایتالیایی، این تصمیم را نوعی جبران خوبی دراگان اسکوچیچ از سوی استرا تفسیر و تعبیر می‌کنند.

به گزارش خراسان،اگر این برداشت درست باشد بدان‌معناست که استراماچونی نمی‌خواسته جای اسکوچیچ را بگیرد، مربی‌ای که حاضر نشده بود به خاطر شهرت و پول بیشتر قواعد حرفه‌ای و اخلاقی را زیر پا بگذارد و استراماچونی نیز تصمیم گرفته جواب کار خوب او را با پاسخ منفی دادن به پیشنهاد فدراسیون فوتبال ایران بدهد و جای او را روی نیمکت تیم ملی ایران اشغال نکند.