پایان اکتشاف برای نفت و گاز!

پایان اکتشاف برای نفت و گاز!

فرانسه اعطای مجوز برای اکتشاف نفت و گاز را در راستای رویکرد به سوی انرژی دوستدار محیط زیست، متوقف می‌کند.

به گزارش  بازتاب به نقل از ایسنا، نیکولاس هولو، وزیر انرژی و محیط زیست فرانسه اعلام کرد قانونی در پاییز تصویب خواهد شد و هیچ اکتشاف جدیدی برای هیدروکربن‌ها نخواهد بود.

این وزیر فرانسوی که به دلیل فعالیت‌های محیط زیستی و مستندهای طبیعت خود در کشورش شناخته شده است، همچنین پیشنهادهایی برای افزایش مالیات برای دیزل و اتخاذ تصمیمات سریع‌تر برای مقابله با آلایندگی دارد.

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه در زمان مبارزات انتخاباتی خود اظهار کرده بود وی مخالف اکتشاف نفت و گاز بوده و از ممنوعیت فناوری جدید تولید نفت و گاز در قلمروهای خارجی خود از جمله گینه فرانسه حمایت می‌کند.

اما وزیر محیط زیست فرانسه از جمله کسانی بود که هشدار داد هر گونه ممنوعیت، شکایت شرکت‌های انرژی را بدنبال خواهد داشت و تغییرات باید به صورت تدریجی انجام شود.

حدود ۷۵ درصد از برق فرانسه در حال حاضر توسط نیروگاه‌های هسته ای تامین می‌شود و این صنعت حدود ۲۰۰ هزار نفر را بکار گرفته است.

قانونی که سال گذشته برای کاهش استفاده از انرژی هسته ای به ۵۰ درصد تا سال ۲۰۲۵ تصویب شود، جنجالی را بر سر مشاغلی که از بین می‌روند و تعطیلی حداکثر ۲۰ راکتور، بدنبال داشت.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، ماکرون ماه گذشته تعهدش نسبت به این قانون را مورد تاکید قرار داد اما اهداف مشخصی برای استفاده کامل فرانسه از انرژی تجدیدپذیر را مشخص نکرد.