ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری لوسیل برای فینال جام جهانی

  • ورزشی
  • یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ ۱۰:۱۶
    کد خبر :920054
ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری لوسیل برای فینال جام جهانی

ورزشگاه لوسیل که میزبان فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد بود گنجایش ۱۰۰ هزار نفر را دارد و یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه جهان به شمار می‌آید که قرار است دیدار فینال این رقابت در آن برگزار شود.

تمیم العابد مهندس این پروژه بزرگ اعلام کرد که ورزشگاه لوسیل گنجایش ۱۰۰ هزار تماشاگر را دارد.

او گفت: طراحی این ورزشگاه بزرگ و مدرن ۲ سال به طول انجامید و ۵ سال هم زمان برای ساخت آن طول کشید. برای ساخت این ورزشگاه بزرگ از ۳۰ هزار تن آهن استفاده شده است این درحالی است که ۱۰ هزار کارگر هم در آن مشغول کار شده‌اند بدون آنکه حتی یک نفر جان خود را از دست دهد.

این مهندس قطری ادامه داد: ۴۰ در برای ورود و خروج هواداران در ورزشگاه وجود دارد. ورزشگاه لوسیل هم‌چنان که می‌دانید مسقف است و برآورد شده است که سقف آن ۵۰ سال مقاومت داشته باشد. برای این ورزشگاه مدرسه، بیمارستان، هتل و اماکن تجاری هم درنظر گرفته شده است. به زودی از این ورزشگاه رونمایی می‌شود.

او درباره ظرفیت ورزشگاه گفت: این ورزشگاه گنجایش ۸۵ هزار تماشاگر را دارد و حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر کادر فنی و لوجستیک هم دارد به عبارت دیگر ما باید درباره ۱۰۰ هزار نفری صحبت کنیم که این ورزشگاه در هر بازی در خود جای می‌دهد.

به گزارش ایسنا، قرار است که ورزشگاه لوسیل میزبان ۱۰ بازی در جام جهانی ۲۰۲۲ باشد که مهم‌ترین آن‌ها بازی فینال در روز ۱۸ دسامبر است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید