واکنش وزیر ارتباطات به ملی کردن اینترنت ایران از سوی چینی ها

    کد خبر :880894
واکنش وزیر ارتباطات به ملی کردن اینترنت ایران از سوی چینی ها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی در پاسخ به کاربران که مساله ملی کردن اینترنت توسط چین را مطرح کرده بودند، گفت: این شایعات بی‌اساس است.

مدتی است درباره ملی کردن اینترنت ایران با همکاری چین، در فضای مجازی خبرهایی منتشر می‌شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اینستاگرام به این اخبار که انتقاد کاربران فضای مجازی را برانگیخته است، پاسخ داد.

«عیسی زارع‌پور» در صفحه اینستاگرام خود در پاسخ به یکی از کاربران که درباره این مساله از او سوال کرده بود، نوشت: این شایعات بی‌اساس است.

گفتنی است، یکی از مسائلی که این روزها مردم زیاد درباره آن صحبت می‌کنند، موضوع سند همکاری‌های جامع ایران و چین است. یکی از محورهای مهم مورد بحث کاربران فضای مجازی این است که آیا این سند محدودیت در اینترنت را به دنبال خواهد داشت یا خیر؟

مسئولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشتر اعلام کرده‌اند که در تفاهم‌نامه چنین چیزی وجود ندارد. همواره یکی از حوزه‌های تجاری بین ایران و چین مربوط به فناوری اطلاعات است و شرکت‌های چینی یکی از مجموعه‌های پیشرو در عرصه تکنولوژی‌های ارتباطی هستند.

این سند ظرفیت ها و چشم انداز همکاری دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی و غیره را مورد بحث قرار داده است.

به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات: ملی کردن اینترنت توسط چین، یک شایعه بی‌اساس است.

واکنش وزیر ارتباطات به ملی کردن اینترنت ایران از سوی چینی ها

1
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
  1. ایرانی گفت:

    شرکت 100 میلیارد دلاری بلک بری کانادا به دلیل کارگذاری وسایل جاسوسی موفق شد که تکنولوژی این شرکت را بدزدد و این شرکت را که قرار بود به 100 میلیارد دلار فرش برود را به هیچ تبدیل کرد. یعنی چینی در ساختمانی که برای این شرکت ساخته بودند وسایل جاسوسی کار گذاشته بودند و نتیجه اش هم همین شد که 5 6 سال بعد از تکمیل ساختمانها و انتقال کارمندان و کار برا چند چینی موفق به دزدیدن تمامی اطلاعات این شرکت شدند و شرکت قیمت سهامش از 100 میلیارد دلار به صفر رسید. مواظب چینی ها باشید.

دیدگاهتان را بنویسید