واکنش مربی تیم امید به رفتار قائدی

  • ورزشی
  • پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۶:۱۳
    کد خبر :515041
مربی تیم امید

سهراب بختیاری‌زاده معتقد است که رفتار امروز مهدی قائدی به دلیل رفتار غیرحرفه‌ای باشگاه‌های ایرانی است.

سهراب بختیاری زاده مربی تیم امید درباره اتفاقات اخیر که برای مهدی قائدی پیش آمده، گفت: من قبلا بار‌ها و بار‌ها گفتم که امیدوارم روزی باشگاه‌های ما اینقدر توان مالی داشته باشند و اینقد حرفه‌ای باشند که باشگاه‌ها به صورت واقعی حرفه‌ای رفتار کنند و خودشان را با فوتبال روز دنبال هماهنگ کنند تا ما در آموزش و پروش استعداد‌هایی که می‌توانند ستاره باشند، موفق عمل کنیم. یعنی در کنار جذب ستاره، نگهداری آن را هم داشته باشند که ما اصلا نداریم. نگهداری یعنی اینکه آن بازیکنان را آموزش دهید که رفتار حرفه ایش خارج از زمین چگونه باشد و فقط تمرین کردن نیست. من مهدی قائدی را بازیکن حرفه‌ای نمی‌بینم. بسیار بازیکن خوب و بچه‌ای با اخلاق است. نمی‌توانم از او ایراد بگیرم، ولی درست توجیه نشده و درست آموزش ندیده.

او ادامه داد: من قائدی را مقصر نمی‌دانم، چون چیز‌هایی که باید به او و بازیکنانی نظیر او آموزش می‌دادیم را نداده ایم. وقتی یک بازیکن با توجه بسیار زیادی روبرو می‌شود که با سنش سنخیت ندارد، نمی‌تواند خودش را تطبیق دهد. نمی‌تواند وقتی سرمربی صلاح دانسته کرده که بازی نکند. همین باعث می‌شود که به خاطر بودن در تیم بزرگ و توجهی که به او می‌شود، تصمیمات نابودگر را انتخاب می‌کند. این نتیجه آموزش ندیدن‌ها است.

بختیاری زاده همچنین گفت: این را در نسل‌های قبلی هم داشتیم؛ بازیکنانی که می‌توانستند ستاره باشند و با تصمیمات اشتباه نابود شدند. این جامعه فوتبال است که باید مسئول باشد. ما در جذب، آموزش و نگهداری هیچ امکاناتی نداریم و تلاش هم نمی‌کنیم؛ ولی شک ندارم مهدی قائدی اگر می‌خواهد موفق باشد باید در رفتارش تجدید نظر کند و الگو برداری کند از بازیکنانی که در فوتبال ایران نابوده شده اند. لازم نیست الگو فقط مثبت باشد؛ الگو‌هایی را انتخاب کند و کار‌هایی که آن‌ها کرده اند را تکرار نکند. در نهایت اینکه هیچ فوتبالیستی از کاپیتان گرفته تا بازیکن‌های کوچک‌تر نمی‌توانند بزرگ‌تر از تیم باشند و امیدوارم در ادامه اتفاقی بیافتد که به نفع بازیکن و باشگاه باشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید