واکنش غیرمنتظره هواداران پرسپولیس و استقلال به تهدید AFC

  • ورزشی
  • پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۸:۵۹
    کد خبر :858707
واکنش غیرمنتظره هواداران پرسپولیس و استقلال به تهدید AFC

اگرچه با اعطای فرصت مجدد به پرسپولیس و استقلال فعلا امکان حضور آنها در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا فراهم شده اما واکنش خیلی از هواداران ۲ تیم به‌احتمال حذف سرخابی‌ها از این تورنمنت، بسیار جالب توجه و غیرمنتظره بود.

در شرایطی که انتظار می‌رفت خیلی از مردم با شنیدن این خبر به‌شدت ناراحت شوند و حتی کمپین‌های مجازی برای فشار به مسئولان و حل مشکل راه بیندازند، در کمال شگفتی شاهد رفتار متفاوتی از سوی آنها بودیم. چه بسیار شنیدیم که گفتند: «خدا را شکر، بگذارید یک‌بار برای همیشه مشکلات این دو باشگاه حل شود».

طرز تفکر این گروه از هواداران کاملا روشن است. آنها عقیده دارند برخی ابهامات ریشه‌ای در ساختار مدیریتی پرسپولیس و استقلال حل نمی‌شود. به‌عنوان مثال یکی از اشکالاتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا از این دو تیم گرفته، به مالکیت مشترک آنها مربوط می‌شود. سال‌هاست که هواداران پرسپولیس و استقلال از این بابت ناراحت‌اند. اصلا تملک و اداره همزمان ۲ تیم از سوی وزارت ورزش، مغایرت کامل با اصول فوتبال حرفه‌ای دارد. با این حال تلاش‌های جسته و گریخته دولت برای واگذاری آنها به نتیجه نرسیده و اینطور به‌نظر می‌رسد که عزم جدی هم در این زمینه وجود ندارد. در این شرایط شاید فقط فشار مراجع بین‌المللی مثل AFC بتواند رؤیای پرسپولیس و استقلال خصوصی را محقق کند. ‌

به گزارش همشهری‌آنلاین، حدود ۳۰سال است هیچ تیمی از ایران قهرمان آسیا نشده است حالا شما فرض کنید یک فصل هم اصلا پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان حاضر نباشند. در عین حال اگر این دوری به اصلاح معایب اساسی ۲ تیم بینجامد، واقعا ارزشمند خواهد بود. فلسفه اغلب آنهایی که به استقبال حذف احتمالی سرخابی‌ها از آسیا رفتند همین بود. با این حال، امروز که ظاهرا شرایط برای حضور پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا برای یک فصل دیگر فراهم شده، امیدواریم خود مسئولان داخلی معضلات اساسی ۲ باشگاه را رفع کنند و نشان بدهند همیشه هم نیازی به فشار خارجی‌ها نیست.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید