واشنگتن‌پست: شرایط کرونا همچون شرایط جنگی است، تدابیر جنگی ترامپ کجاست؟

    کد خبر :699640

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در سرمقاله‌ای به انتقاد از رویکرد دولت این کشور در مقابله با شیوع بیماری کرونا پرداخت.

این روزنامه در این سرمقاله تاکید کرده است که کمبودهای دردسرساز می‌تواند تمام تلاش‌های پرسنل درمانی آمریکا را تحت تاثیر قرار دهد.

بر اساس این گزارش، کمبود تجهیزات حفاظت شخصی در سراسر آمریکا وجود دارد، از جمله کمبود ماسک. برخی مراکز کنترل بیماری در آمریکا به جای ماسک از دستمال‌های پارچه‌ای استفاده می‌کنند.

واشنگتن‌پست تاکید می‌کند که مشکل تامین تجهیزات قریب به شرایط جنگی است، کسی برای این شرایط آماده نبوده و اکنون همه باید بار بیشتر را به دوش کشند.

به گزارش فارس، در سرمقاله مزبور به یک گزارش نیویورک‌تایمز اشاره شده که در آن درباره یک اتاق اورژانس در لس‌آنجلس آمده که به پزشکان یک جعبه ماسک تاریخ گذشته داده شده بود که وقتی به روی صورت خود قرار دادند، باندهای الاستیک آنها در رفت. … یک پزشک به نیویورک تایمز گفته بود: «ما بدون داشتن مهمات در شرایط جنگی به سر می‌بریم.»

در بخش پایانی این سرمقاله به سخنان اخیر «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا اشاره شده که وی وظیفه تامین اقلام دچار کمبود را برعهده فرمانداران ایالت‌ها دانسته بود. به گفته ترامپ، این وظیفه دولت فدرال نیست که اقلام را در مقادیر زیاد خریداری کرده و آنها را حمل کند.

واشنگتن‌پست از ترامپ پرسیده است که اگر مشکل همچون مشکلات دوران جنگ است پس تدابیر متناسب جنگی او کجاست؟

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید