هواشناسی ایران: پیش‌بینی بارش باران و برف تا آخر هفته

    کد خبر :899505
پیش‌بینی بارش باران و برف تا آخر هفته

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی تا آخر هفته گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور پیش‌بینی شده است. بر این اساس امروز در ارتفاعات استان‌های گلستان، خراسان شمالی، غرب خراسان رضوی و شرق سمنان افزایش ابر، رگبارهای پراکنده و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

در مناطقی از غرب و دامنه‌های جنوبی البرز نیز وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک روی می‌دهد. فردا چهارشنبه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

پنجشنبه در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس در همدان، مرکزی، غرب اصفهان، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران ابرناکی، رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز جمعه علاوه بر این مناطق در استان‌های کرمانشاه و لرستان نیز بارش پراکنده روی می‌دهد و در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شرق کشور وزش باد شدید همراه با گردوخاک احتمالی پیش‌بینی شده است.

شنبه آینده با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور گستره بارش‌ها در مناطق شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز است و علاوه بر آن با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان‌های گیلان و مازندران نیز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف روی می‌دهد.

یکشنبه آینده گستره بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس واقع در همدان، مرکزی، قم، دامنه‌‌های جنوبی البرز،‌شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهد بود و این سامانه از شمال شرق خارج می‌شود.

به گزارش تسنیم، طی امروز و فردا با نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش موقتی دما در سواحل دریای خزر روی می‌دهد. طی روزهای پنجشنبه تا شنبه هفته آینده نیز با افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق پدیده خیزش گردوخاک و نفوذ آن به غرب و جنوب غرب کشور روی می‌دهد که باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید