هلال احمر: ۹۰ میلیون دز واکسن تا پایان آبان ماه وارد کشور می‌شود

    کد خبر :842565

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: حدود ۹۰ میلیون دز واکسن تا پایان آبان ماه از طریق کانال وارداتی این سازمان وارد کشور می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ کریم همتی درباره واردات واکسن اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های جدید و تمرکز بر واردات واکسن اکنون جلساتی برای واردات واکسن به ریاست معاون اول ریاست جمهوری برگزار می‌شود و به همین علت اعداد واردات واکسن افزایش چشمگیری داشته است. ما تا آبان ماه ۹۰ میلیون دز واکسن وارد می‌کنیم.

همتی گفت: جزئیات واردات به این صورت است که در شهریور ماه ۲۰ میلیون دز واکسن وارد می‌کنیم و به همین ترتیب در مهر و آبان هر ماه ۳۰ میلیون دز واکسن از طریق همین کانال سازمان هلال احمر وارد کشور می‌شود و در مجموع به هشتاد میلیون دز می‌رسد. روز گذشته‌ نیز نامه‌ای زده شد مبنی بر اضافه شدن واردات ۱۰ میلیون دز دیگر واکسن است و به این ترتیب تا آبان ماه ۹۰ میلیون دز واکسن وارد کشور می‌شود. این ۱۰ میلیون واکسنی که روز گذشته اضافه شد برای افراد بین ۱۲ تا ۱۸ سال است.

او ادامه داد: در حین فعالیت ما سایر سازمان مثل وزارت بهداشت و سازمان خصوصی نیز در واردات واکسن فعالیت می‌کنند. ما تا پایان سال ۱۸۰ میلیون دز واکسن برای دز دوم و ۲۷۰ میلیون دز برای دز یادآور نیاز داریم که باید به واکسن داخلی هم توجه بشود تا با کمبود واکسن مواجه نشویم.

همتی گفت: واکسن‌هایی که ما وارد می‌کنیم تماما معتبر بوده مانند واکسن سینورفام که تاثیرگذاری مناسب با عوارض کم است. این واکسن را از سایت اصلی کشور چین خریداری می‌کنیم که وزارت بهداشت با نظارت کامل و سختیگرانه تمام واکسن‌ها را بررسی می‌کند و تمام واکسن‌های تایید شده هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین توضیح داد: تولید واکسن داخلی دلیلی نبود که باعث کم کاری در واردات واکسن شود. شاید تاخیر در صدور مجوز برای واردات واکسن صورت گرفته باشد، اما واکسن داخلی دلیل این موضوع نیست. از فروردین ۱۴۰۰ که مجوز دریافت کردیم تا کنون توانستیم ۲۵ میلیون و ۳۹۰ هزار دز واکسن از منابع معتبر وارد کشور کنیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید