هشدار پلیس درباره اپلیکیشن‌ جعلی ۳ بانک در گوگل‌پلی

    کد خبر :860345
هشدار پلیس درباره اپلیکیشن‌ جعلی ۳ بانک در گوگل‌پلی

معاون اجتماعی پلیس فتا درباره همراه‌بانک‌های جعلی بانکی در گوگل‌پلی هشدار داد و به مردم توصیه کرد: از دریافت و نصب اپلیکیشن‌های آلوده که از طریق پیامک‌ها برای آن‌ها ارسال می‌شود، جدا خودداری کنند.

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: طراحی و پیاده‌سازی اپلیکیشن‌های جعلی با اهداف مغرضانه نظیر دستیابی به اطلاعات شخصی، خصوصی و بانک کاربران یکی از ترفندهای مجرمان سایبری است.

او ادامه داد: در اهدافی جدید، مجرمان سایبری با طراحی و ارسال اپلیکیشن‌های جعلی بانک‌های صادرات، کشاورزی و سپه به گوگل‌پلی و تشویق کاربران مبنی بر به‌روزرسانی یا نصب اپلیکیشن‌های جعلی و مخرب زمینه دسترسی غیرمجاز با مقاصد شوم کلاهبرداری، اخاذی و آلوده‌سازی گوشی تلفن همراه کاربران، هدایت آنان به صفحات جعلی مرسوم به فیشینگ و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان را فراهم می‌سازند.

پاشایی افزود: بر اساس رصدهای صورت‌گرفته در فضای مجازی، گزارش‌های متعدد دریافتی از هموطنان و بررسی‌های فنی، ضمن تاکید بر این فرایند مجرمانه و اخذ دستور قضایی مبنی بر شناسایی، برخورد با مرتکبان و سایر اقدامات بین‌المللی در خصوص حذف این اپلیکیشن‌های جعلی از اپ‌استورهای خارجی در جریان است.

او به مردم توصیه کرد: در صورت نیاز به نصب اپلیکیشن‌های بانکی حتما آن‌ها را از مارکت‌های داخلی یا سایت‌های رسمی بانک‌های عامل دریافت کنند و سایر اپلیکیشن‌های فعال مورد نیاز خود را نیز به همین طریق دریافت کنند و از دریافت و نصب اپلیکیشن‌های آلوده که اکثرا لینک آن‌ها توسط مجرمان سایبری از طریق ارسال پیام و یا پیامک‌ها به وسیله پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای آن‌ها ارسال می‌شود اکیدا خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا همچنین از شهروندان خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی تخصصی می‌توانند از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ اقدام کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید