نگهداری غیرقانونی مبالغ جرایم رانندگی در حساب بانک‌ها

نگهداری غیرقانونی مبالغ جرایم رانندگی در حساب بانک‌ها

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در نشست خبری به اهداف پلیس راهور در سال جاری اشاره و اظهار داشت: توسعه انضباط ترافیکی,کاهش سوانح و تصادفات, ارائه خدمات مطلوب و تحول و هدشمندسازی 4 ماموریت اساسی و از جمله اهداف پلیس راهور ناجا در سال ۹۹ است.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در سال گذشته نیروی انتظامی‌۷۰ میلیون خدمت به مردم ارائه داد که ۳۵ میلیون آن توسط پلیس راهور ناجا بوده است.

سردار هادیانفر به حوزه تصادفات اشاره و بیان کرد: در حوزه کاهش سوانح رانندگی اقدامات گسترده‌ای انجام شده و پس از دو سال که شاهد توقف کاهش و افزایش تصادفات بودیم.در سال ۹۸ با همکاری همه دستگاه‌ها تصادفات ۱/۴ دهم کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه در چهار ماه نخست سال ۱۳۹۹ شاهد کاهش سوانح رانندگی شاهد بودیم، گفت: در راستای همکاری دستگاه‌ها درخواست کردیم که به استناد ماده ۱۰۸ کمیسون ایمنی راه‌ها، طرح نجات اجرا شده و سهم دستگاه‌ها در این خصوص مشخص شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه دو هزار دوربین به دوربین‌های سطح جاده‌ها اضافه خواهد شد، گفت: تفاهم‌نامه کنترل الکترونیک ترافیک با وزارت راه به امضا رسیده است و اجرایی خواهد شد؛ همچنین موضوع (ETC) دریافت الکترونیک عوارض در عوارضی‌های سراسر کشور برای کاهش ترافیک و اتلاف وقت اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: مدیریت سرعت در جاده‌‌‌های کشور در سه استان به صورت پایلوت انجام می‌شود و امیدوارم طرح ایمنی سرعت از شهریور ماه اجرا شود چرا که بیشترین علت تصادفات جاده ای افزایش سرعت بوده و ۳۴ درصد تصادفات و ۷۰ درصد جان‌باختگان در جاده‌‌‌های کشور است.

سردار هادیانفر اعلام کرد: در حوزه برخورد با رانندگان پرخطر “تست روانی” از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی‌از دیگر برنامه‌‌‌های ما است; البته ما از همه رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی‌تشکر می‌کنیم چراکه قوانین را رعایت می‌کنند; البته بعضاً برخی رانندگان رعایت نمی‌کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: از شهرداری هایی که ماده ۱۰۸ را اجرا کردند تشکر می‌کنیم و امیدواریم بتوانند دو هزار نقطه حادثه خیز که هنوز در شهرها باقی است را برطرف کنند; سال گذشته نیز ۷۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌ها برطرف شد.

رئیس پلیس راهور ناجا به آمار شماره گذاری خوردو پرداخت و تصریح کرد: ۲۲ درصد وسایل نقلیه نوشماره افزایش داشته و ۲۵۸۱۵۷دستگاه شماره گذاری شده است.

سردار هادیان فر گفت: مقرر شد هیچ خودرویی بدون پلاک از شرکت خودروسازی خارج نشود و این مسوولیت خطیر برعهده پلیس بوده و ما در کمتر از ده روز شرایطی ایجاد کردیم که همه خودروها پلاک شوند و تلاش پلیس راهور به صورت شبانه روز جواب داده است. امروز دیگر ما فروش سبدی و فروش خودرو بدون پلاک نداریم.

سردار هادیانفر با بیان اینکه امسال یک میلیون و 176 هزار و 997 نقل و انتقال خودرو صورت گرفته است تصریح کرد: از نیمه دوم سال گذشته تا به امروز، 52 درصد نقل و انتقال خودرو افزایش پیدا کرده است; در این راه تلاش کردیم تا پروتکل‌‌‌های بهداشتی رعایت شود.

رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد: یک میلیون و 514 هزار شماره‌گذاری اعم از نوشماره، موتورسیکلت و اسقاط خودرو را در چهار ماه امسال انجام دادیم، متاسفانه کمتر از چهار هزار دستگاه خودرو اسقاط شده درحالیکه بیش از 6 هزار و 800 خودروی وارداتی را پلاک کردیم.

وی با اشاره به کاهش 58 درصدی صدور گواهینامه در سال جاری گفت: علت این کاهش تعطیلی آموزشگاه‌هاست; در این مدت 151 هزار نفر به 40 میلیون دارندگان گواهینامه در کشور اضافه شد که تا یک سال اجازه رانندگی در جاده‌ها را ندارند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام فعالیت 13 هزار افسر اخطارنویس در کشور گفت: به تأکید فرمانده نیروی انتظامی‌و شرایط موجود به همکاران ابلاغ کردیم در اعمال جریمه به سرعت عمل نکنند و در صورتی که تخلف حادثه‌ساز وجود داشت این کار انجام شود، تاکید کردیم توقیف وسیله و انتقال به پارکینگها به حداقل ممکن برسد و ابتدا در این زمینه اعمال جریمه صورت گیرد.

سردار هادیانفر ادامه داد: مجدداً ابلاغ شد که وسایل‌نقلیه بالای یک میلیون جریمه که با خانواده در جاده‌ها در حال تردد هستند، مطلقاً توقیف نشوند، در هفته گذشته برای یک میلیون و 300 هزار خودرو پیامک زدیم که جریمه آنها بالای یک میلیون است البته زمانی راننده شرایط مساعد ندارد و بد رانندگی می‌کند ابلاغ کردیم که خودرو بطور ساعتی توقیف شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بیشتر اعمال جریمه از طریق دست‌افزار انجام می‌شود، گفت: مردم می‌توانند از راه‌های مختلف جریمه خود را پرداخت کنند البته 14 درصد از قبض‌ها دستی است.

وی گفت: افراد به سرعت قبض جریمه‌ها را پرداخت نکنند تا برای آنها پیامک حاوی شناسه پرداخت و قبض بیاید، اگر پیامک نیامد یعنی اینکه شماره فرد در سیستم پلیس راهور وجود ندارد که باید شماره به روز شود.

سردار هادیانفر با بیان اینکه برخی از بانکها وجوه جریمه را تا 36 ساعت در بانک نگهداری می‌کنند که خلاف قانون است، یادآور شد: به تعدادی از آنها تذکر داده و گفتیم اگر اصلاح نکنند دسترسی آنها را قطع می‌کنیم.

به گزارش جوان،رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در چهار ماهه نخست سال بیش از 31 میلیون و 896 هزار جریمه اعمال شده، گفت: اعلام کردیم که در مواجهه با تخلفات حاشیه‌ای ابتدا تذکر صورت گیرد.