نوشاد عالمیان دچار «بیش تمرینی» شده است

نوشاد عالمیان دچار «بیش تمرینی» شده است

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با اشاره به عملکرد دور از انتظار نوشاد عالمیان در مسابقات انتخابی تیم ملی گفت: این بازیکن دچار بیش تمرینی شده است که به خاطر شرایطش در ماه‌های اخیر طبیعی است.

مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس روی میز برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا (۱۰ تا ۲۱ شهریورماه – قطر) در حالی شامگاه چهارشنبه به پایان رسید که نوشاد عالمیان در پایان دور نهایی این رقابت‌ها موفق شد وارد ترکیب شود.

این بازیکن چپ‌دست از دور نخست مسابقات انتخابی تیم ملی حضور داشت اما بعد از انصراف از حضور در یک دور (دور دوم) و ناکامی‌در دو دور مسابقات موفق شد از آخرین شانس خود استفاده کند تا در کنار امیرحسین هدایی، امین احمدیان، افشین نوروزی و برادرش نیما عالمیان (انتصابی) در ترکیب تیم اعزامی‌به قطر قرار بگیرد.

این در حالی است که نوشاد عالمیان که نفر نخست ایران در رنکینگ جهانی است و تجربه دو دوره حضور در المپیک را هم دارد شانس اول مسابقات انتخابی برای ورود دوباره به ترکیب تیم ملی بود اما در نهایت او با پشت سرگذاشتن حواشی بسیار و عملکرد دور از انتظار موفق به انجام این مهم شد.

جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز می‌گوید شرایط فعلی نوشاد عالمیان به خاطر تمرینات و مسابقات فشرده او طی هفته‌ها و ماه‌‌‌های گذشته بود که منجر به بروز نشانه‌‌‌های «بیش تمرینی» در او شده و کاملا هم طبیعی است.

وی در گفتگو با مهر گفت: نوشاد در فصل گذشته مسابقات باشگاهی همزمان در دو لیگ ایران و فرانسه بازی می‌کرد. وقتی دیدارهای فشرده اش در لیگ فرانسه به پایان رسید، به ایران بازگشت و بلافاصله درگیر دیدارهایش در لیگ داخلی شد و نقش زیادی در قهرمانی تیمش ایفا کرد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ادامه داد: پیش از این هم نوشاد عالمیان در قطر برگزارکننده چند دیدار سنگین و سخت در قالب مسابقات گزینشی المپیک بود. در واقع این بازیکن طی هفته‌ها و ماه‌‌‌های اخیر به خاطر رویدادهای باشگاهی و ملی از نظر جسمانی و روحی به شدت تحت فشار بود. خیلی از مسائل و حواشی که نوشاد اسیر آنها شد نتیجه همین شرایط خاص بود.

لطف الله نسبی با بیان اینکه نشانه‌‌‌های «بیش تمرینی» در نوشاد عالمیان دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: چنین بازیکنی عصبی و تحریک پذیر می‌شود و به نوعی حالت دل زدگی در تمرین و مسابقه پیدا می‌کند چراکه یک بازه زمانی طولانی را درگیر همین موارد (تمرین و مسابقه) بوده است. همه این موارد روی عملکرد نوشاد تاثیر گذاشته بود.

وی با تاکید بر اینکه شخصا انتظار داشته است نوشاد عالمیان در همان دور نخست رقابت‌‌‌های انتخابی وارد ترکیب تیم ملی شود، تصریح کرد: البته این را بگویم با توجه به شرایط و وضعیتی که نوشاد عالمیان اخیرا داشت افت عملکردش طبیعی است اما به هر حال همیشه انتظارات از این بازیکن بالاست. این مسائل هم از اعتبار و توانایی هایش کم نمی‌کند. نوشاد کماکان بهترین بازیکن تنیس روی میز کشور است و قطعا در رویدادهای آتی به اوج خود بازمی‌گردد. این بازیکن به کمی‌زمان نیاز دارد تا آمادگی خود به خصوص به لحاظ روحی را بازیابد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز همچنین در مورد ترکیب منتخب برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: ترکیب تیم ملی بعد از تقریبا دو سال تغییر کرد و فکر می‌کنم ایده آل ترین ترکیب ممکن هم برای حضور در این رقابت‌ها شکل گرفت. امیرحسین هدایی و امین احمدیان بازیکنان جوان و مستعدی و آینده دار هستند. نوشاد و نیما عالمیان و افشین نوروزی هم از تجربه بالایی برخوردارند. ترکیب این بازیکنان می‌تواند در قطر بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.