نمایشگاه «داوینچی» در «لوور» رکورد زد

    کد خبر :691039

نمایشگاه بزرگ «لئوناردو داوینچی»‌ که به مناسبت گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت این هنرمند چیره دست رنسانس برگزار شده بود، چندی پیش به کار خود خاتمه داد و یک رکورد جدید از تعداد بازدیدکننگان را برای موزه «لوور» پاریس رقم زد.

در مجموع ۱,۰۷۱,۸۴۰ نفر از سراسر جهان برای تماشای نمایشگاه کم‌نظیر آثار «لئوناردو داوینچی» از «‌لوور» بازدید کردند.

آمار چشمگیر بازدیدکنندگان در نمایشگاه «لئوناردو داوینچی» سبب شد تا رکورد پیشین بیشترین بازدید از یکی از نمایشگاه‌های «‌لوور» که به نمایشگاه «اوژن دولاکروا» در سال ۲۰۱۸ تعلق داشت، شکسته شود. در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۵۴۰ هزار نفر از نمایشگاه «اوژن دولاکروا» بازدید کردند.

بر اساس آمار ارائه شده، شمار روزانه بازدیدکنندگان از نمایشگاه «داوینچی» به حدود ۱۰ هزار نفر می‌رسید.

اگرچه ۴۶ سانس اضافه‌ای که به بازدیدکننگان این امکان را می‌داد تا ۱۰ شب از این نمایشگاه بازدید کنند نیز در بالا رفتن این آمار بی تاثیر نبود. با اضافه شدن تعداد سانس‌های این نمایشگاه تعداد کارکنان موزه «لوور» نیز تا ۲۰ درصد افزایش یافت.

مدیر موزه «لوور» در بیانیه‌ای اعلام کرد :«حیرت‌آور است که یک هنرمند ایتالیایی رنسانس حتی پس از گذشت 500 سال از درگذشتش هنوز حیرت مردم عادی را برمی‌انگیزد. اکنون دو نکته وجود دارد که مایه افتخار من است: موفقیت در گردهم آوردن بیشترین تعداد آثار «داوینچی» در یکجا و دوم میزبانی از چنین تعداد چشمگیری از مخاطبان.»

از جمله مهم‌ترین آثار این نمایشگاه می‌توان به «بانوی صخره‌ها» که تحت مالکیت همین موزه است اشاره کرد. مسئولان موزه «لوور» برای برگزاری این نمایشگاه بزرگ از موسسات هنری و موزه‌های سراسر جهان برخی از آثار «داوینچی» را امانت گرفتند.

با این حال تابلو «سالواتور موندی» (منجی عالم) که در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۴۵۰ میلیون دلار به یک خریدار ناشناس فروخته شد، غایب بزرگ این نمایشگاه محسوب می‌شد.

به گزارش ایسنا ،در روزهای پایانی این نمایشگاه، تقاضای علاقه‌مندان به اندازه‌ای زیاد بود که مسئولان این موزه به ناچار درب‌های آن را به مدت ۸۱ ساعت یکسره به روی مخاطبان باز نگه‌ داشتند.

در نتیجه‌ی این استراتژی، حدود ۳۰ هزار بازدید کننده‌ی بیشتر از این نمایشگاه دیدن کردند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید