بازتاب ایران

نشنال اینترست: ایران می تواند دریا را برای آمریکا جهنم کند/ المانیتور: ایران سلاح های بیشتری برای حوثی ها ارسال می کند/ اویل پرایس: صادرات برق ایران به عراق متوقف شده است

    کد خبر :835190

«بازتاب» سعادت شریفی پور – رسانه‌های معتبر خارجی در ساعات گذشته از تحولات و رویدادهای مرتبط با ایران غافل نبوده و مطالب قابل‌تأملی را پیرامون مسائل مرتبط با ایران به رشته تحریر درآوردند مثل نشریه نشنال اینترست، پایگاه خبری المانیتور و نشریه اویل پرایس با تأکید بر موضوعاتی چون ایران می تواند دریا را برای آمریکا جهنم کند، ایران سلاح های بیشتری برای حوثی ها ارسال می کند، صادرات برق ایران به عراق متوقف شده است، نوشتند.

در ادامه به‌اختصار به اهم مطالبی که در 24 ساعت گذشته در مورد ایران در رسانه‌های معتبر خارجی منتشرشده است، اشاره می‌کنیم.

نشنال اینترست: ایران می تواند دریا را برای آمریکا جهنم کند

پس از افزایش تنش ها در خلیج فارس و ارزیابی قدرت بازیگران مختلف حاضر در این تنش ها، رسانه های بین المللی اقدام به ارزیابی توانمندی هر بازیگر در عرصه های مختلف کرده اند.

نشریه نشنال اینترست در این باره نوشت: ایران یک قدرت زمینی است، اما هنوز هم می تواند به آمریکا جهنم در دریا را هدیه کند.

ادامه می دهد: این که ایران می تواند آمریکا یا متحدانش را در جنگ شکست بدهد یک سوال است، اما این که می تواند هزینه های سنگینی را به واشنگتن تحمیل کند قطعی است.

افزوده است: استراتژی در مورد تعیین و اجرای اولویت ها است، به نحوی که خود را در مقابل رقیب خسته نکرد و حتی ابرقدرت ها باید بپذیرند همه کارها را نمی توان هم زمان انجام داد.

نشنال اینترست: ایران می تواند دریا را برای آمریکا جهنم کند

در پایان این نشریه این طور نتیجه می گیرد که مسئولان ایرانی آموخته اند که چه طور از منابع کم خود بهره کافی را ببرند و هزینه های رویارویی را افزایش دهند.

المانیتور: ایران سلاح های بیشتری برای حوثی ها ارسال می کند

از ابتدای جنگ در یمن همواره کشورهای غربی و رسانه های مختلف ایران را متهم کرده اند به ارسال سلاح برای حوثی های یمن، جمهوری اسلامی ایران نیز همواره این اتهام را رد کرده است.

پایگاه خبری المانیتور در این باره نوشت: پنتاگون: ایران در میان آتش بس سلاح های بیشتری را برای حوثی های یمن ارسال می کند.

ادامه می دهد: این ادعای پنتاگون در حالی مطرح می شود که گفته می شود مقامات ایران و عربستان در حال آماده شدن برای دیدار در بغداد در ماه جاری هستند.

افزوده است: این اتهام روز سه شنبه و در حالی به ایران نسبت داده شد که ایران و عربستان در تلاش برای کاهش تنش هستند.

المانیتور: ایران سلاح های بیشتری برای حوثی ها ارسال می کند

در  پایان این پایگاه خبری مدعی شده است دولت بایدن دولت سعودی را برای پایان دادن به جنگ یمن تحت فشار قرار داده است.

اویل پرایس: صادرات برق ایران به عراق متوقف شده است

قطع برق در ایران و عراق به عنوان یک بحران جاری وجود دارد، برخی رسانه ها به ارتباط بین این قطع برق در دو کشور پرداخته اند.

نشریه اویل پرایس در این باره نوشت: بغداد می گوید صادرات برق ایران به عراق متوقف شده است.

ادامه می دهد: کاهش تولید برق آبی در ایران در شرایط کمبود آب باعث شده است که تهران صادرات برق به عراق را متکی به گاز کند.

افزوده است: نیروگاه های اصلی عراق به گاز طبیعی ایران وابسته هستند، همچنین عراق از ایران برق وارد می کند.

همچنین به گرمای هوای تابستان عراق و نیاز فراوان به برق اشاره شده است که بغداد توانایی تامین این برق از طریق تولید داخل را به علت از بین رفتن زیرساخت ها ندارد.

اویل پرایس: صادرات برق ایران به عراق متوقف شده است

در پایان این نشریه آورده است که مسئولان عراقی مدعی هستند که یک ماه است از ایران انرژی دریافت نکرده ایم و بدون گاز ایران تامین برق عراق ممکن نیست.

 

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید