نسل جدید هوندا سیویک با طراحی متفاوت معرفی شد

نسل جدید هوندا سیویک با طراحی متفاوت معرفی شد

شرکت هوندا به تازگی نسل جدید سدان پرفروش سیویک را معرفی کرد که به عنوان مدل 2022 شناخته شده و بهترین ویژگی‌ها در آن به کار گرفته شده و نظر هر فردی را به خود جلب می‌سازد.

«بازتاب»؛ مهتاب جهاندار–هوندا از مدل‌های مفهومی قبلی برای طراحی مدل نهایی استفاده کرده و طراحی کلی هوندا سیویک مدل 2022 در مقایسه با نسل قبلی، خطوط و زوایای بیشتری دارد. فاصله دو محور چرخ‌ها 36 میلیمتر بیشتر شده و طول کلی نیز 33 میلیمتر بیشتر شده است.

نسل جدید هوندا سیویک با طراحی متفاوت معرفی شد

ستون‌های حاشیه شیشه جلو بیشتر به سمت عقب متمایل شده‌اند تا طول بخش جلویی را برجسته‌تر کنند. این خودرو در 8 رنگ فروخته می‌شود که سه رنگ آن جدید هستند. طراحی کابین هوندا سیویک مدل 2022 ساده و جذاب است و مهم‌ترین مشخصه آن، طراحی مش شبیه به کندو عسل در کل داشبورد است که دریچه‌های هوا را تکمیل می‌کند. در مدل‌های LX، اسپرت و EX یک کیلومترشمار 7 اینچی وجود دارد و دارای سیستم سرگرمی و اطلاعات با نمایشگر 7.0 اینچی است.

مدل تورینگ کیلومترشمار کاملاً دیجیتال 10.2 اینچی دارد که اطلاعات کاملی ارائه می‌دهد. هوندا به این مدل سیستم سرگرمی و اطلاعات با نمایشگر 9.0 اینچی اضافه کرده که بزرگترین اندازه در تمام خودروهای هوندا است. بالاترین مدل سیستم صوتی Bose با 12 اسپیکر دارد.

نسل جدید هوندا سیویک با طراحی متفاوت معرفی شد

مدل‌های LX و اسپرت هوندا سیویک 2022 یک موتور تنفس طبیعی چهار سیلندر 2.0 لیتری دارند که می‌تواند قدرتی برابر با 158 اسب بخار و گشتاور 187 نیوتن متر تولید می‌کند. یک گیربکس CVT قدرت موتور را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. مدل‌های EX و تورینگ موتور چهار سیلندر توربوشارژ 1.5 لیتری با قدرت تولیدی 180 اسب بخار و گشتاور 240 نیوتن متر دارند که نسبت به نسل قبلی، 6 اسب بخار و 20 نیوتن متر بیشتر است. این مدل‌ها فقط با گیربکس CVT فروخته می‌شوند.

هوندا سیویک جدید به مجموعه امنیتی ارتقا پیدا کرده Honda Sensing مجهز شده است که یک دوربین و 8 سنسور سونار دارد. راننده با این مجموعه می‌تواند از قابلیت‌هایی مثل کنترل ترمز در سرعت پایین و جلوگیری از خطا در استارت استفاده کند.