نتانیاهو: حتی بدون حمایت اروپا علیه ایران اقدام می‌کنیم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه کابینه دولتش مدعی شد با کمک اروپایی‌ها یا بدون آن‌ها مانع از دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای خواهد شد.

 

«بنجامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نشست هفتگی کابینه در معرض سقوط خود را با تهدید علیه ایران آغاز کرد.

 

به نوشته روزنامه «آروتص شوع»، نتانیاهو در این جلسه گفت: «هفته گذشته گفت‌وگوهای مهمی با رهبران آمریکا و روسیه داشتم. در مرکز همه این گفت‌وگوها یک مسئله وجود داشت: ایران».

 

به گزارش فارس،نتانیاهو با متهم کردن ایران به سرکوب اعتراضات در عراق، گفت: «در حال حاضر، در رویارویی با این کشتارها، فشار بر ایران باید تشدید شود و این چیزی است که از کشورهای اروپایی می‌خواهم انجام دهند. با [کمک] کشورهای اروپایی یا بدون آن‌ها، اسرائیل به ایران اجازه نمی‌دهد فرصت ساخت سلاح هسته‌ای را پیدا کند».

 

وی همچنین درباره مرزهای جنوبی سرزمین‌های اشغالی گفت: «می‌خواهم شفاف بگویم درصورتی که تیراندازی‌ها ادامه پیدا کند هیچ مقرراتی وجود نخواهد داشت و برعکس تروریست‌ها در غزه حتی بیش از پیش احساس خواهند کرد دستمان به آن‌ها می‌رسد. آن‌چه آن‌ها سه هفته پیش دریافت کردند تنها یک پیش‌نمایش بود. ما به انجام هر کاری برای امن نگه داشتن اسرائیل ادامه می‌دهیم».

 

«دیوید شنکر» دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک روز جمعه نتانیاهو را به دورغ‌گویی متهم کرد و به رسانه‌ها گفت که او بر خلاف آنچه ادعا کرده، هیچ طرحی برای ضمیمه دره اردن ارائه نکرده است.

 

در همین روز (جمعه) نتانیاهو و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه طی تماسی تلفنی با یک‌دیگر گفت‌وگو کردند. همچنین «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه و «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز در پایتخت ایتالیا درباره موضوع سوریه و حضور ایران در این کشور گفت‌وگو کردند.

 

نتانیاهو روز یکشنبه هفته گذشته نیز به توبیخ اروپایی‌ها به دلیل آنچه او تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران خواند، پرداخت. وی با انتشار یک پیام ویدئویی، ناآرامی‌های اخیر در ایران، عراق و لبنان را به یکدیگر مرتبط کرده و مدعی شد که این ناآرامی‌ها در حقیقت اعتراض علیه فعالیت‌های منطقه‌ای ایران است.