نامزدی «گورکن» برای دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره آستین

نامزدی «گورکن» برای دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره آستین

فیلم سینمایی «گورکن» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی و تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان پس از حضور در جشنواره فیلم شانگ‌های این بار به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش اصلی بیست و هفتمین جشنواره فیلم آستین آمریکا با هفت فیلم دیگر به رقابت خواهد پرداخت.

جشنواره فیلم آستین معروف به جشنواره فیلمنامه‌نویسان دنیاست که از سال ۱۹۹۴ میلادی پایه‌گذاری شده و هر ساله از نویسندگان برجسته سینمایی تجلیل می‌کند. تمرکز این جشنواره بر مشارکت سازنده و خلاقانه نویسندگان و فیلمنامه‌نویسان در صنعت سینماست و آن را «گردهمایی اصلی فیلم‌نامه‌نویسان سینما» لقب داده‌اند.

«گورکن» هفته آینده نیز در بخش اصلی پنجمین جشنواره «کینه نوای مقدونیه» برای کسب جایزه بزرگ این جشنواره با فیلم دیگر رقابت خواهد کرد. امسال این رویداد سینمایی به ریاست کریستف زانوسی فیلمساز لهستانی برگزار می‌شود.

به گزارش دانشجو، در فیلم سینمایی «گورکن» بازیگرانی همچون ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش ایفای نقش کرده‌اند.

بیست و هفتمین جشنواره فیلم آستین از ۲۲ تا ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ (۱ تا ۸ آبان ماه ۹۹) در شهر آستین ایالت تگزاس برگزار خواهد شد.