درخواست ناجا برای قصاص عامل شهادت سرباز وظیفه در محل جنایت

    کد خبر :832585
درخواست ناجا برای قصاص عامل شهادت سرباز وظیفه در محل جنایت

جانشین فرمانده ناجا خواستار قصاص عامل شهادت سرباز وظیفه پلیس پایتخت شد.

سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تشییع پیکر عبدالجبار مختوم‌نژاد سرباز نیروی انتظامی که در درگیری با یکی از اشرار به شهادت رسید، در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه قضا حامی نیروی انتظامی است و آنچه مامور پلیس انجام می‌دهد مطالبه قانونی است. همین قانون اجازه نمی‌دهد که فردی بخواهد حین ماموریت یک پلیس، به مامور او تعرضی کند. اما متاسفانه افرادی هستند که مفهوم و عمق قانون را درک نمی‌کنند.

وی با اشاره به شهادت این سرباز پلیس گفت: یک شرور سرباز ما را به شهادت رساند و انتظار و مطالبه قانونی مردم این است که اگر فردی به مامور پلیس تعدی یا تعرضی کرد، قانون در موردش اجرا شود و اگر به یک مامور حین وظیفه تعرض شد، قاطع و محکم با فردی تعدی‌گر برخورد شود.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه نباید از این اتفاقات عبور کرد، اظهارکرد: قانون، نحوه برخورد با قانون‌شکنان را تعیین کرده و باید بر اساس همان و با سرعت‌العمل با قاتل شهید مختوم‌نژاد برخورد شود. خواسته ما قصاص مجرم در همان محل جنایت است.

رضایی درباره تجهیز ماموران و سربازان نیروی انتظامی به تجهیزات گفت: ماموران ما امروز در حد مطلوب از تجهیزات استفاده می‌کنند اما به طور مثال در مورد شهادت این سرباز، قاتل از تیزی استفاده و از ترحم مامور مبنی بر رعایت حقوق شهروندی سوءاستفاده کرد که این موضوع به دلیل کمبود تجهیزات نیست.

به گزارش ایلنا، وی تصریح کرد: نیروی انتظامی‌ ماموریتی گسترده و سنگین دارد. امکانات موجود تناسبی با این ماموریت گسترده و وسیع ندارد که باید در کلان به آن رسیدگی شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید