منطقه حادثه‌دیده دراسلام‌قلعه افغانستان آرام گرفت

    کد خبر :785214
منطقه حادثه‌دیده دراسلام‌قلعه افغانستان آرام گرفت

مدیرکل دفتر بحران استانداری خراسان رضوی گفت: صبح امروز ۲۶ بهمن ماه در پی ۳۰ ساعت از انفجار و آتش‌سوزی گسترده در تاسیسات گمرکی اسلام‌قلعه افغانستان هم‌اینک وضعیت در مرز دوغارون ایران واقع در نقطه مقابل منطقه حادثه‌دیده آرام گرفته و پایدار شده است.

محسن نجات صبح یکشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: با تلاش گسترده و فراوان نهادها و نیروهای امدادی خراسان رضوی در همکاری با افغانستان هم‌اکنون وضعیت در محل وقوع انفجارها و آتش‌سوزیهای دیروز به آرامش نسبی رسیده است.

وی به خرسندی والی هرات از کمکهای موثر نیروهای امدادی و آتش‌نشانی خراسان رضوی در امدادرسانی و اطفای حریق اشاره و بیان کرد: ۲۶ دستگاه خودروی سبک و سنگین آتش‌نشانی همراه با گروههای زبده امدادی از خراسان رضوی تا بامداد امروز در خاک کشور همسایه با موفقیت مشغول اطفای حریق و امدادرسانی بودند.

مدیرکل دفتر بحران استانداری خراسان رضوی از عملکرد همه دستگاههای بحران‌محور این استان ظرف ظهر دیروز تا امروز قدردانی و بیان کرد: با توجه به وسعت دامنه حادثه همکاری و هماهنگی بسیار خوب و موثری در این زمینه انجام شد.

وی در خصوص امدادرسانی به مصدومان نیز گفت: در حد یک یا دو نفر از اتباع افغانستان که دچار سوختگی شده و خودشان مراجعه داشتند، امدادرسانی انجام شد و دیگر مصدومان در همان ساعات اولیه بروز حادثه در خاک افغانستان امدادرسانی شدند.

ساعت ۱۳ دیروز ۲۵ بهمن ماه انفجار بزرگی در تاسیسات گمرکی اسلام‌قلعه افغانستان واقع در مقابل گمرک مرزی دوغارون شهرستان تایباد در شرق خراسان رضوی رخ داد.

انفجار اولیه بخاطر حضور تانکرهای حامل سوخت و گاز در منطقه به دهها انفجار پی در پی و آتش سوزی بسیار گسترده‌ای انجامید لذا والی هرات بلافاصله از استاندار خراسان رضوی درخواست کمک کرد.

استاندار خراسان رضوی علاوه بر صدور سریع دستور به نهادهای امدادی برای گسیل به سمت منطقه آسیب‌دیده، عصر دیروز به بازدید مرز دوغارون رفت.

گمرک و گذرگاه مرزی دوغارون در فاصله ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار دارد.

مرکز شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد نیز در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. تایباد از سمت شرق و جنوب شرق هم مرز با کشور افغانستان است.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید