ممنوعیت مهم پلیس امنیت درباره خرید و فروش ارز

    کد خبر :871702
ممنوعیت مهم پلیس امنیت درباره خرید و فروش ارز

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان، خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز را ممنوع اعلام کرد و از برخورد قاطع این پلیس با دلالان و اخلالگران بازار ارز خبر داد.

کامران ریاحی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: بر اساس ماده ۱۳ مقررات ناظر بر عملیات ارزی صرافی‌ها، انجام هرگونه معاملات فردایی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی منع قانونی دارد.

وی افزود: معاملات فردایی مبادلاتی هستند که در آن ذی نفعان بازار ارز در پایان یک روز معاملاتی در رابطه با وضعیت ارز در روز آینده با هم وارد معامله می‌شوند و بر اساس پیش‌بینی‌هایی که از نرخ ارز در روز آینده دارند، تعهداتی را بر عهده می‌گیرند.

ریاحی گفت: در واقع این افراد تلاش می‌کنند با پیش‌بینی صحیح نرخ ارز در آینده به سود نامشروع دست پیدا کنند و طبعا هزینه زیان‌های ناشی از پیش‌بینی ناصحیح خود را می‌پردازند.

سرهنگ ریاحی با بیان اینکه در معاملات فردایی غالباً ارزی مبادله نمی شود اضافه کرد: در این معاملات تنها ما به التفاوت میان نرخ ها به صورت ریالی تسویه می شود، به همین جهت اکثر معاملات در بازار فردایی ارز به مقاصد دلخواه دلالان است.

به گزارش همشهری آنلاین، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از برخورد قاطع پلیس با دلالان و اخلالگران بازار ارز خبر داد و گفت: براساس قانون خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز را ممنوع است و ازشهروندان هم می‌خواهیم که برای تهیه ارز مورد نیاز خود به بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز مراجعه کرده و درصورت مشاهده هرگونه دلالی و اخلال در بازار ارز موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید