ممنوعیت فعالیت‌ جمعی دانش‌آموزان در زنگ ورزش

ماشاالله میرزاحسینی افزود: تمهیدات لازم برای رعایت تمام مقررات بهداشتی مدنظر وزارت بهداشت و متخصصان بهداشتی در مدارس استان کرمان به کار گرفته شده و مشکل خاصی در این زمینه نخواهیم داشت.

وی ضدعفونی هر روزه مدارس و کلاس‌ها، رعایت فاصله فیزیکی مناسب دانش آموزان و استفاده همیشگی از ماسک در مدارس را از جمله این موارد مد نظر در مدارس ذکر و بیان کرد: کاروان وسایل ورزشی و بهداشتی (به ویژه صابون مایع و محلول‌های ضدعفونی دست و سطوح) به ارزش یک و نیم میلیارد تومان به شهرستان‌ها اعزام شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: در حال حاضر زنگ ورزش در مدارس برگزار می‌شود اما فعالیت‌ها به صورت انفرادی و با حفظ فاصله است.

وی همچنین از اجرای طرح کوچ از چند روز آینده در مدارس استان کرمان خبر داد و افزود: بر اساس این طرح وزن ۶۵۴ هزار دانش آموز استان کرمان اندازه گیری و بر مبنای آن توصیه‌های بهداشتی و تغذیه‌ای به آنها داده می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح به منظور کنترل وزن و چاقی دانش آموزان اجرا و توصیه‌های بهداشتی و تغذیه‌ای به آنها داده می‌شود تا دانش آموزانی سالم داشته باشیم.

میرزاحسینی بیان کرد: اگر جایی مشکل یا نقصی در این خصوص باشد پذیرا هستیم که به محض اعلام والدین پیگیری کنیم.

به گزارش ایرنا،معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان از والدین خواست به منظور جلوگیری از هر گونه مشکل همکاری‌های لازم در این خصوص را با آموزش و پرورش داشته باشند.