ممنوعیت تردد موتورسیکلت هنگام بارندگی

    کد خبر :971187
ممنوعیت تردد موتورسیکلت هنگام بارندگی

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌ها در روزهای بارانی خبر داد و وضعیت ترافیکی صبح امروز تهران را تشریح کرد.

سرهنگ علی اصغر شریفی؛ رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ درباره وضعیت ترافیکی صبح امروز معابر بزرگراهی پایتخت (یازدهم بهمن دی ماه 1401) اظهار کرد: با رصدی که امروز از معابر شهر تهران از طریق دوربین‌های کنترل ترافیک داشتیم‌، شاهد حجم بالای ترددها و شروع ترافیک بدلیل شروع بارندگی و برف در معابر شهر تهران بودیم‌.

وی گفت: بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق حوالی جنت آباد، شهید حکیم درمسیر غرب به شرق از حدود شهید ستاری، شیخ فضل‌الله در مسیر غرب به شرق از جناح دارای ترافیک است.

شریفی بیان کرد: بزرگراه شهید زین‌الدین در مسیر شرق به غرب از صیاد، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه یادگار امام(ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست شاهد بار ترافیکی هستیم.

رئیس اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از قبل از پل صیاد، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گلها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم.

وی بیان داشت: خیابان آزادی در مسیرغرب به شرق از شهیدان و جانبازان از میدان امام رضا (ع)، مسیر جنوب به شمال نواب از نهم دی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند.

شریفی خاطرنشان کرد: موتورسواران از تردد در معابر و در این شرایط بارانی و برفی، جداً خودداری کنند چرا که این وسیله نقلیه در این شرایط به شدت ناایمن و خطرناک است و با کوچکترین لغزندگی به سرعت از کنترل خارج شده و واژگون می شود.

رئیس اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ افزود: تردد موتورسیکلت سواران برابر ماده 169 آیین‌نامه راهور در سطح معابر لغزنده و حین بارندگی ممنوع است؛ به موتورسواران توصیه می‌شود از تردد و حرکت در معابر به ویژه هنگام بارندگی به جهت ایمنی و حفظ جان خود پرهیز کنند.

به گزارش تسنیم، وی در پایان گفت: موتورسیکلت دو چرخ دارد و به واسطه همین نسبت به دیگر وسایل نقلیه آسیب‌پذیرتر است و دلیل توصیه به عدم تردد و عدم حرکت در معابرو روزهای بارانی به این عزیزان نیز همین نکته است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید