آخرین وضعیت معلمانِ آسیب‌دیده در حادثه‌ آتش‌سوزی کانکس درخوزستان

آخرین وضعیت معلمانِ آسیب‌دیده در حادثه‌ آتش‌سوزی کانکس درخوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان آخرین وضعیت معلمانِ آسیب‌دیده در حادثه‌ آتش‌سوزی کانکس در این استان را تشریح کرد.

«کورش مودت» مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، درباره آخرین وضعیت معلمان آسیب‌دیده در حادثه آتش‌سوزی روز سه‌شنبه گفت: طبق آخرین اقدامات دو نفر از همکاران ما به نام «مجید مرادی» و «علی ایسپره» در بیمارستان سوانح سوختگی اهواز هستند. سه نوجوان که به کمک معلمان آمده بودند، نیز اکنون روند بهبودی خوبی دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: این افراد از روز حادثه تاکنون وضعیت هوشی مناسبی دارند به گونه‌ای که خودشان حادثه را برای ما بازگو کردند.

وی ادامه داد: مجید مرادی ۱۷ درصد سوختگی و علی ایسپره ۲۷ درصد سوختگی دارند که اکنون از آی سی یو مرخص و به بخش منتقل شده‌اند. همچنین معلم دیگر به نام رضایی میرقائد با ۸۰ درصد سوختگی با رضایت خانواده‌اش به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان منتقل شده‌اند.

مودت گفت: این اتفاق بین ساعت ۲۱ تا ۲۲ شب رخ داده و معلمان عشایری در آنجا بیتوته کرده بودند. رضایی میرقائد معلم عشایری است و آقایان مرادی و ایسپر معلم مدرسه روستایی بودند که در آن شب به کانکسی که محل استراحت علی ایسپره آمده بودند که صاعقه به کانکس آن‌ها برخورد می‌کند. آن نوجوانانی هم که شاهد حادثه بودند، برای کمک آمدند که متاسفانه خودشان هم دچار حریق شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان افزود: برای رسیدگی به معلمان آسیب دیده به دستور وزیر آموزش و پرورش کارگروهی در استان تشکیل شد تا امورات این همکاران ما بررسی شود.

وی افزود: در حال حاضر دو نفر از همکاران ما در بیمارستان در کنار خانواده معلمان هستند تا پیگیر مسائل مربوط به درمان آن‌ها باشند. لازم به ذکر است بابت هزینه درمان آموزش و پرورش به این افراد کمک خواهد کرد ضمن اینکه این افراد بیمه خدمات درمانی دارند.

دیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان توضیح داد: در ساعات اولیه این خبر هماهنگی لازم صورت گرفت تا این افراد سریعا به بیمارستان سوانح سوختگی اهواز منتقل شوند. وزیر آموزش و پروند من را موظف به رسیدگی ویژه به این افراد کرده‌اند. ما پیگیر تمام مرحل درمان آن‌ها و سایر امورات شدیم. همچنین برای اسکان خانواده نیز یک فضا در نظر گرفته شده تا در کنار عزیزان خود باشند.

به گزارش ایلنا، متاسفانه در اثر برخورد صاعقه به کانکس محل اسکان فرهنگیان، ساعت ۲۱ (سه شنبه ۳۰ دی ماه) این کانکس دچار حرق شد و سه نفر از معلمان در منطقه چشمه شیرین و کنگرستان بخش سردشت دزفول دچار سوختگی شدند.