معافیت مالیاتی پتروشیمی‌ها با کاهش آلایندگی

مجتمع‌های پتروشیمی اگر آلایندگی خود را کاهش دهند، از معافیت‌های مالیاتی برخوردار می‌شوند.

به گزارش  بازتاب به نقل از تارنمای وزارت نفت، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست درباره بازنگری دستورالعمل اجرایی پرداخت عوارض آلایندگی مجتمع های پتروشیمی گفت: سازمان محیط زیست میزان آلایندگی واحدهای پتروشیمی را براساس دستورالعمل تدوین شده اندازه گیری و بررسی می کند و در صورت کاهش آلایندگی واحدها، مجتمع پتروشیمی از پرداخت مالیات معاف می شود.
«سعید متصدی» افزود: واحدها و مجتمع های پتروشیمی یا باید آلایندگی خود را کاهش دهند یا مالیات پرداخت کنند که امیدواریم بتدریج شاهد کاهش آلایندگی مجتمع های پتروشیمی و حرکت به سوی تحقق هوای پاک باشیم.
معاون سازمان محیط زیست از آمادگی این سازمان برای گسترش همکاری‌ها با طرح‌ها و مجتمع های پتروشیمی برای صیانت از محیط زیست خبر داد و گفت: هر یک از واحدهای پتروشیمی که برنامه کاهش آلایندگی خود را در یک بازه زمانی مشخص به ما اعلام کند از حمایت و همکاری سازمان محیط زیست برخوردار می شود.
به گزارش ایرنا، نخستین مشعل درپالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی بیست و ششم اردیبهشت ماه با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاموش شد.
«معصومه ابتکار» در این آیین گفت: دولت یازدهم تلاش کرده است رشد بخش‌های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی همواره بدون آلایندگی باشد و خاموش شدن نخستین مشعل پالایشگاه های پارس جنوبی نیز در همین راستاست.
وی یادآوری کرد: کسب جایزه ملی زیست محیطی توسط وزارت نفت در سال ۱۳۹۵ بیانگر اهتمام دولت تدبیر و امید به بخش محیط زیست است.
براساس اعلام مسئولان شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی از سال ۱۳۸۷ تاکنون میزان مشعل سوزی در پارس جنوبی ۸۲ درصد کاهش یافته که این موفقیت علاوه بر صرفه جویی ۴۲۸ میلیون دلاری استقبال سازمان های مردم نهاد زیست محیطی را نیز به دنبال داشته است.