مسافران پرواز فوق العاده انگلیس یک هفته قرنطینه می‌شوند

مسافران پرواز فوق العاده انگلیس یک هفته قرنطینه می‌شوند

مدیرکل روابط عمومی ایران ایر گفت: مسافران پرواز فوق العاده انگلیس که پنج‌شنبه انجام می‌شود یک هفته در هتل فرودگاه امام(ره) قرنطینه می‌شوند.

حسین جهانی مدیر کل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه تا اطلاع ثانوی پرواز به انگلیس متوقف شده است، تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی پروازها به مقصد انگلیس تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

او از انجام یک پرواز به مقصد انگلیس در راستای درخواست بسیاری از مسافران مقیم این کشور خبر داد و گفت: پیرو درخواست وزارت خارجه مبنی بر تقاضای اتباع ایرانی در انگلیس برای بازگشت به ایران و همچنین پیرو جلسه روز ۱۴ بهمن‌ماه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور معاون وزیر بهداشت و معاون وزیر راه و شهرسازی مقرر شد، این پرواز انجام شود.

مدیرکل روابط عمومی ایران ایر اظهار کرد: هواپیمای ایرباس ۳۳۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه ۲۳ بهمن ماه از فرودگاه امام خمینی (ره) با شماره پرواز ۷۱۰ در ساعت ۸:۲۵ به مقصد لندن پرواز می‌کند.

جهانی با بیان اینکه در مسیر رفت به لندن این پرواز مجاز به حمل مسافر طبق مقررات کشور انگلیس است، افزود: این هواپیما در ساعت ۱۱:۱۵ در فرودگاه لندن به زمین می‌نشیند.

او توضیح داد: این هواپیما پس از مسافر گیری، با شماره پرواز ۷۱۱ در ساعت ۱۳:۱۰ به وقت محلی همان روز (پنجشنبه) از لندن پرواز می‌کند و به سمت فرودگاه امام خمینی (ره) حرکت می‌کند و همچنان متقاضیان در حال خریداری بلیت هستند و فعلا تعداد مسافران مشخص نیست.

جهانی تاکید کرد: مسافران بالای ۸ سال در فرودگاه لندن باید حتماً برای سوار شدن به پرواز ایران ایر تست منفی کرونا داشته باشند. همچنین زمانی که هواپیما به تهران رسید مسافران باید یک هفته با هزینه شخصی در هتل فرودگاه امام خمینی (ره) قرنطینه باشند و پس از یک هفته تست کرونا از آنها انجام می‌شود که اگر منفی بود، می‌توانند از هتل خارج شوند.

جهانی تصریح کرد: اگر تست کرونای مسافران پس از اقامت یک هفته‌ای در هتل فرودگاه امام (ره) مثبت شود، مدت زمان قرنطینه افزایش می‌یابد و هزینه استقرار در هتل و انجام تست کرونا هم بر عهده مسافران است.

مدیرکل روابط عمومی ایران ایر با بیان اینکه همه مسافران این پرواز ایرانی هستند، بیان کرد: این پرواز با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت فوق‌العاده انجام می‌شود.

انجام هفتگی ۱۴ پرواز به مقاصد خارجی

او با بیان اینکه در پروازهای خارجی رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی نیست، افزود: در تمامی پروازهای داخلی فاصله گذاری اجتماعی رعایت می‌شود و ما به هیچ عنوان تاکنون اخطاری در این رابطه نگرفته‌ایم.

جهانی با بیان اینکه هم اکنون پروازهای خارجی به بسیاری از کشورها و مقاصد انجام می‌شود، افزود: پروازها به صورت هفتگی به مقاصد میلان، هامبورگ، پاریس، فرانکفورت، کلن، آنکارا، استانبول، کراچی، وین، رم، بمبی، کویت، دوحه و دبی انجام می‌شوند.