محموله جدید داروی قارچ سیاه هفته آینده وارد کشور می‌شود

    کد خبر :839369
محموله جدید داروی قارچ سیاه هفته آینده وارد کشور می‌شود

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تا روز شنبه (۶ شهریور) ۲۲ هزار عدد داروی قارچ سیاه در کشور توزیع می‌شود و هفته آینده نیز محموله جدیدی از این دارو وارد کشور خواهد شد.

حیدر محمدی مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در یک برنامه زنده تلویزیونی اظهار کرد: میزان مصرف داروی درمانی قارچ سیاه در کشورمان ماهانه حدود ۹ هزار عدد بوده که متاسفانه با شیوع این بیماری، مصرف داروی آن هم افزایش پیدا کرده است. به طوری که توزیع ۴۴ هزار عدد از این دارو برای ۲ ماه در نظر گرفته شده بود، اما ۲ ماه تمام نشده، موجودی آن در دو هفته اخیر به صفر رسید.

او افزود: بلافاصله بعد از این موضوع از شرکت واردکننده این دارو درخواست کردیم که برای تامین آن در اسرع وقت اقدام کنند. این تامین دارو مقداری زمان می‌برد، ولی تا روز شنبه (۶ شهریور) ۲۲ هزار عدد از این دارو توزیع می‌شود. همچنین در هفته آینده محموله بعدی این دارو برای توزیع وارد کشور می‌شود. درواقع از شنبه که این دارو توزیع می‌شود، دیگر مشکلی نخواهیم داشت و طبق عقیده متخصصان عفونی مصرف داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی باعث افزایش این بیماری می‌شود.

محمدی بیان کرد: ما پیش‌بینی چنین بیماری را نداشتیم، اما از شنبه این دارو به زودی تامین می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تا زمان وارد کردن دارو به کشور، بخشنامه ای به همه دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کردیم تا از جایگزین این دارو که در بازار موجود است استفاده کنند.

به گفته این مسئول، تاکنون ۳۰ نفر مبتلا به قارچ سیاه در تهران و مازندران شناسایی شده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صالحی متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان امام خمینی تهران از بستری شدن ۱۰ مبتلا به بیماری قارچ سیاه و همچنین سرپرست معاون بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم از شناسایی ۲۰ فرد مبتلا به قارچ سیاه خبر داد و گفت: کمبود و نبود داروی درمانی این بیماری، نگرانی‌ها را چند برابر کرده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید