مجری سمت خدا کناره گیری اش از تلویزیون را تکذیب کرد

    کد خبر :911558

مجری برنامه‌های مذهبی و معارفی تلویزیون می‌گوید: پس از ماه رمضان به خاطر فشار و فشردگی برنامه‌ها نیاز ضروری به استراحت دارم. اصلاً صحبت از کناره‌گیری، خداحافظی، کناره‌گیری موقت و برکناری نیست.

برخی از رسانه‌ها کماکان تیتری را دست به دست می‌کنند که «نجم‌الدین شریعتی کناره‌گیری کرده است»؛ مجری‌ای که هیچ‌وقت به دنبال حاشیه نبوده و اصلاً به آقای آرامشِ تلویزیون شناخته می‌شود. حالا درباره او چنین ظنّ و گمان‌هایی اتفاق افتاده، در حالی‌که او در این چند روز هم با «سمت خدا» روی آنتن بوده است.

او در این خصوص گفت‌وگویی داشت که آیا این وایرال‌شدن‌ها و خبرسازی‌ها دلیلی بالاتر از ایجاد سوء‌تفاهم برای مخاطب دارد یا خیر؛ که شریعتی تأکید کرد: من خیلی ناراحت شدم از اینکه مجدداً این مطالب وایرال می‌شوند.

شریعتی، گفت: این روزها مردم گرفتاری‌ها و مشکلات خاص خودشان را دارند، حالا این وسط با انتشار چنین خبرهایی، خاطر برخی از مردم را آشفته کنیم تا سایت یا صفحه‌ی ما پر بازدید شود. گاهی مخاطبان به صفحه شخصی‌ام مراجعه می‌کنند و من باید برای آن‌ها توضیح بدهم؛ این رفتارهای خوبی نیست.

مجری برنامه‌های معارفی و مذهبی تلویزیون خاطرنشان کرد: اصلِ ماجرا این بود که قبل از ماه مبارک رمضان صحبتش بود که بعد از «ماه من» یک یا دو ماه استراحت کنم و به کارهای خودم برسم. بالأخره می‌دانید که ۱۵ سال است با افتخار برنامه «سمت خدا» را روی آنتن دارم و این برنامه هر روز به صورت زنده پخش می‌شود. من امسال احساس کردم شاید بعد از این سال‌ها، یک فاصله‌ی کوتاه برای استراحت لازم باشد. ضمن اینکه در ماه رمضان به خاطر فشردگی برنامه‌ها فشار مضاعفی داشتم و این استراحت ضروری‌تر بود. اصلاً صحبت از کناره‌گیری، خداحافظی، کناره‌گیری موقت و برکناری نبوده است.

شریعتی افزود: در حالی این شایعه‌پراکنی‌ها اتفاق می‌افتد که من این روزها «سمت خدا» را اجرا می‌کنم و اگر روزی قرار باشد چنین اتفاقی بیفتد حتماً با مردم مطرح خواهم کرد. واقعاً اتفاق خاصی نیست و با شبکه هم الحمدلله مشکلی نداریم. در طول این سال‌ها هم مدیران تلویزیون و هم مخاطبانِ جان همیشه به من لطف داشته‌اند و خاکِ پای مردمم، و البته محتاج همیشگی دعایشان.

او در پایان درباره این نکته که آیا به نظرشما با این حاشیه‌پراکنی‌ها و جریان‌سازی‌ها به دنبالِ مأیوس کردن آدم‌هایی نیستند که سال‌ها با تلویزیون کار کرده‌اند و به نوعی بِرندهای صداوسیما به حساب می‌آیند، تصریح کرد: حرفِ آخرم این است که از این بداخلاقی‌ها دوری کنیم. متأسفانه در فضای بازار و اقتصاد ما، فرهنگ و اساسا فضاهای مختلفی که در تعامل با مردم شکل می‌گیرد، این بداخلاقی را احساس می‌کنم و این حالِ آدم را خراب می‌کند. از هر موقعیتی برای زدنِ یک جریان و شخصی استفاده می‌کنیم و این اصلاً خوب نیست. این بداخلاقی‌ها برازنده و شایسته جامعه ما، خاصه عرصه فرهنگ نیست.

نجم‌الدین شریعتی مجریِ تلویزیون که در این سال‌ها بعد از «زلال احکام» با «سمت خدا» بیشتر شناخته شد چهار سالی است ویژه برنامه سحرِ ماه رمضان شبکه سه را نیز اجرا می‌کند. او در گفت‌وگویی درباره این برنامه تلویزیونی اعلام کرده بود که بعد از برنامه، به صورت تصاعدی خستگی در من ایجاد شد که منجر به نارضایتی از خودم شد. و «چندی است که افتادم از خویش به دور» آدم گاهی نیاز دارد به خودش رسیدگی کند.

بعد از این گفت‌وگو و استنباط شخصی برخی در فضای مجازی، تلقی کناره‌گیری و برکناری‌اش اتفاق افتاد که او در این گفت‌وگو به صورت جامع، توضیح داد و این جریانِ وایرال‌کردن را نوعی بداخلاقی دانست و گفت: «برخلاف بازنمایی اشتباهی که از مصاحبه‌ام توسط برخی کانال‌ها صورت گرفت، به لطف قادر متعال با قوت و انگیزه در کنار مخاطبان عزیز در برنامه» سمت خدا «و شبکه سه خواهم بود.»

تسنیم/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید