متهم به قتل جعفر آقایی به اعدام در ملأ عام محکوم شد

    کد خبر :1044717
متهم به قتل جعفر آقایی اعدام

یک وکیل دادگستری آخرین وضعیت پرونده قتل «مرحوم جعفر آقایی» که سال گذشته به قتل رسید، را تشریح کرد و گفت: قاتل به اعدام و آمر به قتل به ۲۵ سال حبس محکوم شد.

رسول کوه‌پایه زاده یک وکیل دادگستری در خصوص آخرین وضعیت پرونده قتل جعفر آقایی وکیل دادگستری که در بامداد عاشورای سال گذشته در مقابل دیدگان همسر و فرزند خردسالش در شهرستان شاهرود به ضرب گلوله به قتل رسید، بیان داشت: به عنوان وکیل اولیای دم به اطلاع می‌رسانم خوشبختانه شعبه ۲ دادگاه کیفری ۱ استان سمنان پس از برگزاری جلسات رسیدگی و بر اساس رأی صادر شده مباشر قتل که صراحتاً به ارتکاب قتل اقرار کرده است به قصاص محکوم شد.

در متن دادنامه اجرای حکم در ملأ عام و به صورت علنی مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: در خصوص آمر قتل، کسی که با پرداخت وجه و اجیر کردن اشخاص دستور قتل را صادر کرده بود به اتهام معاونت در قتل به اشد مجاز و تحمل ۲۵ سال حبس محکوم شد.

کوه‌پایه زاده اظهار داشت: آمر به قتل، پدر موکل سابق جعفر آقایی بود که برای جلوگیری از افشای ابعاد گسترده پرونده فساد مالی پول‌شویی و اخلال در نظام اقتصادی دست به قتل زد.

وی ادامه داد: در متن دادنامه آمده است؛ دادگاه با توجه به زمان ارتکاب قتل که مصادف با شب عاشورای حسینی بوده است و همچنین شیوه ارتکاب بزه موصوف و محل وقوع جرم که از جمله مسیر‌های اصلی و پرتردد و مسکونی شهرستان شاهرود است و وقوع این بزه در انظار عمومی و ایجاد وحشت در مردم، تقاضای قصاص نفس و اجرای آن در ملأ عام را کرده است و در خصوص معاون جرم نیز اشد مجازات را در زندان ایران‌شهر مورد حکم قرار داده است.

جزئیات قتل

جعفر آقایی وکیل دادگستری در شب عاشورای سال 1401 در شهرستان شاهرود جلوی چشمان فرزند خردسالش مظلومانه به ضرب گلوله به قتل رسید.

رکنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید