ماجرای لندکروز های پلیس که با آب راه می روند/ تصاویر

    کد خبر :929421
لندکروز های آب سوز پلیس

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ماجرای کار کردن خودروهای لندکروز این پلیس با سوخت آب را تشریح کرد.

سردار سید کمال هادیانفر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا واقعاً برخی از خودروهای پلیس راهور با سوخت آب کار می‌کنند یا این مطلب کذب است، گفت: این مطلب صحیح است؛ یک پژوهشگر در البرز محصولی تولید کرده است که این امکان را به خودرو می‌دهد که با سوخت بنزینی یا آب تردد کند.

وی افزود: در حال حاضر ۳ خودروی پلیس راهور در استان البرز هستند که به این سیستم مجهز شده اند و با سوخت آب کار می‌کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بیان کرد: در واقع یک قطعه در کنار این لندکروزهای پلیس راهور نصب شده است که به خودرو این اجازه را می‌دهد با سوخت آب کار کند یا بنزین.

به گزارش مهر؛ هادیانفر با بیان اینکه با توجه به این که خودرو تویوتا لندکروز مدل سال ۲۰۰۰ است و ۶ سیلندر دارد، مصرف سوختش خیلی بالا بود، گفت: بیشتر از یک سال است که این خودرو را آب‌سوز کرده‌ایم و در این مدت هیچ وقت قدرت موتور کم نشده است.

خودرو های آب سوز پلیس

عکس: روزنامه ایران

وی خاطرنشان کرد: این خودرو با سامانه‌ای که روی آن نصب شده به صورت ترکیبی با آب و بنزین کار می‌کند و در معاینه فنی هم مشخص شد میزان آلایندگی این ماشین پایین‌تر از حد نرمال است. از اگزوز بوی بنزین یا گاز بیرون نمی‌آید و تا امروز هم مشکل فنی پیدا نکرده است.

رئیس پلیس راهور با اشاره به اینکه پلیس راهور قصد حمایت از از این سامانه و نصب آن بر روی خودروهای راهنمایی و رانندگی را دارد، گفت: چرا خودروسازان از ظرفیت دانشگاه‌های داخل کشور یا پژوهشگران داخل کشور استفاده نمی‌کنند؟ چرا ما همیشه نگاهمان به بیرون است؟

هادیانفر با گلایه از خودروسازان در زمینه ساخت خودروی ایرانی گفت: ما خودروی ملی نداریم و این موضوع را در تمامی جلسات به خودروسازان گفته ایم؛ نباید ظرفیت‌هایی که در کشور را داریم نادیده بگیریم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید