لینکلن استار، شاسی بلند لوکس برقی فورد

    کد خبر :904642

لینکلن برای ارائهٔ پیش‌نمایشی از آیندهٔ تمام الکتریکی خود، شاسی‌بلند کانسپتی بنام استار را معرفی کرده است. هرچند این کانسپت به‌طور خاص برای تولید در آینده در نظر گرفته نشده ولی طراحی جدید پویا و جذاب این برند در سال‌های پیش رو را نشان می‌دهد.

بازتاب -سال گذشته لینکلن بیشترین فروش جهانی خود از اواخر قرن گذشته را تجربه کرد و حالا قصد دارد از این موفقیت در جهت برنامه‌ریزی برای آینده استفاده کند، آینده‌ای که تا پایان سال ۲۰۲۶ بیش از نیمی از فروش جهانی این برند لوکس به خودروهای الکتریکی اختصاص پیدا خواهد کرد.

برای دستیابی به این هدف، لینکلن تا سال ۲۰۲۵ سه خودروی تمام الکتریکی را به بازار عرضه خواهد کرد و چهارمی هم تا پایان سال ۲۰۲۶ به آن‌ها اضافه خواهد شد. حال اما کانسپت استار به طراحی و ویژگی‌هایی که می‌توانیم از این خودروها انتظار داشته باشیم اشاره کرده است. به گفتهٔ طراحی ارشد جدید فورد، الکتریکی‌سازی بسیاری از محدودیت‌های سنتی طراحی خودروها را از بین می‌برد و این امکان را می‌دهد که تصور کنیم یک خودرو می‌تواند چگونه باشد.

استار شاسی‌بلند جسورانه‌ای است که از بسیاری از رقبایی که در چند ماه گذشته دیده‌ایم منسجم‌تر و باشکوه‌تر به نظر می‌رسد. این خودرو همچنین تأکید زیادی هم روی راحتی داخلی دارد. مثل لوسید ایر، در داخل استار هم رنگ صندلی‌های جلو و عقب باهم متفاوت است. در اینجا صندلی‌های عقب به سبک سالن و با زیر پایی طراحی شده‌اند. حتی یک خنک‌کنندهٔ نوشیدنی هم بین صندلی‌ها تعبیه شده است. در جلو نیز یک نمایشگر پانورامای شناور بسیار بزرگ به چشم می‌خورد که صفحه آمپر و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی را در خود جای داده است.

این کانسپت بر اساس معماری الکتریکی لینکلن شکل گرفته که امکان ساخت کابینی جادار روی پکیج باطری‌ها را فراهم می‌کند. به گفتهٔ لینکلن، در این شاسی‌بلند هم مثل محصولات الکتریکی فورد از انتقال قدرت محرک عقب یا چهارچرخ محرک استفاده شده است؛ اما صرفاً کابین یا طراحی بیرونی کانسپت استار نیست که جذاب به نظر می‌رسد زیرا این خودرو ویژگی‌های جالب دیگری هم در آستین خود دارد.

این ویژگی‌ها شیوهٔ باز شدن درب صندوق‌های بار جلو و عقب است. در عقب با باز کردن درب صندوق می‌توان خودرو را در حالتی بنام سالن قرار دارد که یک صندلی نیمکتی را در فضای باز در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. در جلوی خودرو هم کاپوت از شیشهٔ الکتروکرومیک ساخته شده که می‌تواند با فشردن یک دکمه از شفاف به مات تبدیل شود. از این طریق، رانند می‌تواند بدون نیاز به باز کردن کاپوت، چیزهایی که داخل صندوق قرار دارد را ببیند. علاوه بر این، برای قرار دادن اشیائی که نمی‌خواهید دیگران ببیند، زیر سطح اصلی صندوق جلو هم یک کشو تعبیه شده است.

در برخی از تصاویر کانسپت استار می‌توان دید که غربیلک فرمان جمع شده و صندلی‌های جلو به سمت عقب چرخیده‌اند که این یعنی شاسی‌بلند لینکلن به تکنولوژی خودران هم مجهز است. حال فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم که کدام‌یک از این ویژگی‌ها به خودروهای تولیدی آیندهٔ برند لوکس فورد راه پیدا خواهند کرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید