قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

    کد خبر :768495
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

در حالی که آغاز واکسیناسیون کرونا سبب امیدواری نسبت به ترمیم سریع تقاضای جهانی انرژی شده است، قیمت نفت و طلا روز جمعه رشد داشت و روند افزایشی را تداوم بخشید.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 16 سنت معادل 0.32 درصد افزایش به 50 دلار و 41 سنت رسید. دیروز نفت برنت شاهد افزایش حدودا 3 درصدی بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 20 سنت معادل 0.43 درصد رشد به 46 دلار و 98 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت روز پنجشنبه حدودا 3 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده بود.

موسسه ای ان زد ریسرچ در یادداشتی نوشت: «با گسترش دسترسی به واکسن، ترمیم آثار اقتصادی همه گیری کرونا سرعت خواهد گرفت و اقدامات محرک پولی و مالی دولت های جهان به این روند کمک خواهد کرد.»

مشاوران سازمان غذا و داروی آمریکا به طور رسمی استفاده اضطراری از واکسن تولید شرکت فایزر را تایید کردند و بدین ترتیب مسیر برای صدور مجوز واکسیناسیون در این کشور هموار شده است. تاکنون بیش از 285 هزار نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایران جیب، تحلیلگران ای ان زد در ادامه آورده اند: «انتظار می رود روند افزایشی قیمت ها در بازار سال آینده نیز ادامه یابد.»

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد رشد به 1838 دلار و 38 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با 0.22 درصد رشد به 1841 دلار و 40 سنت رسید.

به گفته یک منبع جمهوری خواه، انتظار می رود امروز یک متمم بودجه برای کمک به تداوم فعالیت دولت به تصویب برسد. مذاکرات بین جمهوری خواهان و دموکرات ها بر سر یک بسته مالی مقابله با کرونا ممکن است تا کریسمس به طول بیانجامد.

آمارهای منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که ادعاهای بیکاری شهروندان آمریکایی طی هفته گذشته به بالاترین رقم حدود 3 ماه اخیر رسیده و این نشان می دهد که افزایش موارد ابتلا به کرونا و عدم تصویب بسته محرک مالی در حال آسیب زدن به اقتصاد آمریکاست.

بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه اقدامات محرک مالی بیشتری را برای نجات این منطقه از رکود دو رقمی و حمایت از اقتصاد به اجرا گذاشت.

اقدامات محرک مالی می تواند سبب افزایش نرخ تورم شوند و با توجه به اینکه بازار طلا محل امنی برای حفظ ارزش دارایی ها در هنگام نرخ رشد تورم و بی ثباتی ارزی است، این اقدامات تاثیری افزایشی بر قیمت طلا دارد.

گروهی از مشاوران سازمان غذا و داروی آمریکا روز پنجشنبه استفاده اضطراری از واکسن تولیدی شرکت فایزر را تایید کردند و بدین ترتیب مسیر برای صدور مجوز استفاده از این واکسن هموار شد.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس دیروز گفت، احتمال بالایی وجود دارد که انگلیس و اتحادیه اروپا نتوانند به یک توافق تجاری جدید دست یابند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید