قطار باری جان یک پلنگ را گرفت

    کد خبر :217767

شب گذشته حدود ساعت 9:30، بر اساس گزارش مسئول ایستگاه راه‌آهن زرین‌دشت به فیروزکوه مبنی بر برخورد یک قلاده پلنگ با قطار باری در بین مسیر، محیط‌بانان پاسگاه محیط‌بانی در محل حضور یافته و متأسفانه با لاشه یک قلاده پلنگ نر بالغ مواجه شدند.

به گزارش ایسنا، نقی میرزا کریمی با اعلام خبر تلف شدن یک قلاده پلنگ در اثر برخورد با قطار باری در شهرستان فیروزکوه گفت: شب گذشته حدود ساعت 9:30، بر اساس گزارش مسئول ایستگاه راه‌آهن زرین‌دشت به فیروزکوه مبنی بر برخورد یک قلاده پلنگ با قطار باری در بین مسیر، محیط‌بانان پاسگاه محیط‌بانی در محل حضور یافته و متأسفانه با لاشه یک قلاده پلنگ نر بالغ مواجه شدند.

وی با اشاره به اینکه اکیپی از مأموران راه‌آهن نیز جهت بررسی موضوع در محل حاضر شدند، افزود: در بررسی‌های اولیه از لاشه پلنگ مشخص شد علت تلف شدن این حیوان برخورد با قطار عبوری بوده است.

میرزا کریمی اظهار داشت: لاشه پلنگ توسط محیط‌بانان در حال انتقال به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران است تا مورد بررسی های دقیق‌تر و نهایی توسط دامپزشکان و کارشناسان حیات‌وحش قرار گیرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران بابیان اینکه پلنگ تلف‌شده در خط مرزی بین منطقه شکارممنوع کاوه ده و منطقه آزاد دچار این سانحه شده است، اظهار داشت: منطقه شکارممنوع کاوه ده به لحاظ تنوع جانوری، غنی‌ترین زیستگاه حیات‌وحش استان بوده و بر اساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده جمعیت پلنگ در این منطقه مطلوب است.

وی در پایان ضمن قدردانی از اطلاع‌رسانی کارکنان ایستگاه راه‌آهن منطقه به محیط‌بانان، از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشابه و یا حیات‌وحش آسیب‌دیده و سرگردان و تخلفات شکار و صید، موضوع را به پاسگاه‌های محیط‌بانی، ادارات محیط زیست و یا سامانه تلفنی 1540 و سامانه پیامکی 50004044 حفاظت محیط زیست استان تهران اطلاع دهند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید