قسمت جدید بازی‌های گرسنگی در راه سینما

    کد خبر :1073284
بازی‌های گرسنگی سینما

پیش درآمد جدید از فیلم «بازی‌های گرسنگی» در سال ۲۰۲۶ و بر اساس رمان جدید نوشته «سوزان کالینز» راهی سینماها خواهد شد.

پس از اینکه قسمت جدید «بازی‌های گرسنگی» با عنوان «تصنیف مرغ‌های آوازخوان و مارها» در نوامبر سال گذشته به فروش ۳۳۷ میلیون دلار در گیشه جهانی رسید، کمپانی لاینزگیت عنوان کرد که این فیلم می‌تواند آخرین قسمت از این مجموعه فیلم نباشد.

«آدام فوگلسون» رئیس گروه سینمایی استودیو لاینزگیت در آن زمان گفت: «این فیلم مجموعه‌ای از احتمالات بی‌پایان را باز کرد و به همین منظور سوزان کالینز در حال نوشتن کتاب جدیدی به نام “طلوع خورشید در درو” است»

این فیلم اقتباسی در ۲۰ نوامبر ۲۰۲۶ وارد سینماها خواهد شد. «فرانسیس لارنس» که تاکنون تمام قسمت‌های «بازی های گرسنگی» را کارگردانی کرده، در حال مذاکره برای کارگردانی این قسمت جدید نیز هست.

چهار کتاب قبلی در فیلم‌های سینمایی اقتباس شده‌اند، یک مجموعه فیلم چند میلیارد دلاری متعلق به کمپانی لاینزگیت که «جنیفر لاورنس» نقش قهرمان داستان یعنی شخصیت «کتنیس اوردین» را در نسخه‌های سینمایی «بازی‌های گرسنگی»، «اشتعال» و «زاغ مقلد» ایفا کرده است.

به گزارش ایسنا، چهار کتاب اول «بازی‌های گرسنگی» بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروخته شده و به ده‌ها زبان ترجمه شده‌اند. ظاهراً کالینز پس از انتشار «زاغ مقلد» در سال ۲۰۱۰ این مجموعه را به پایان رسانده بود و در سال ۲۰۱۵ نوشت «زمان حرکت به سرزمین‌های دیگر فرا رسیده است»، اما چهار سال بعد، وقتی فاش کرد که در حال کار بر روی چیزی است که ۶۴ سال قبل از انتشار اولین کتاب اتفاق می‌افتد، خوانندگان و دنیای نشر را متحیر کرد.

«بازی‌های گرسنگی» (۲۰۱۲)، «بازی‌های گرسنگی: اشتعال» (۲۰۱۳)، «بازی‌های گرسنگی: زاغ مقلد – بخش ۱» (۲۰۱۴) و «بازی‌های گرسنگی: زاغ مقلد – بخش ۲» (۲۰۱۵) فیلم‌هایی است که در این مجموعه‌ سینمایی تا به امروز اکران‌ شده است.

«بازی‌های گرسنگی» بیست و یکمین مجموعۀ سینمایی پرفروش در تمام ادوار سینماست و در مجموع بیش از ۳ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش داشته‌ است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید