جدیدترین اخبار
19 اردیبهشت 1399 ساعت 15:49 اقتصادی کد خبر :712447
برای چاپ کلیک کنید

قرارداد 300 میلیاردی برادر رئیس سازمان تامین اجتماعی با یک پتروشیمی؛ تجربه «میعاد صالحی» درباره «مصطفی سالاری» تکرار می‌شود؟

در دولت تدبیر و امید، «تدبیر»های خاصی برای افرادی درنظر گرفته شد که به شکل‌گیری این دولت با انجام هزینه‌های مالی بسیار (یا از جیب شخصی یا از بیت‌المال) نقش داشتند و «امید»های این افراد برای رسیدن به پست‌های مهم و کلیدی کشور؛ آنهم بدون داشتن تجربه و تخصص برای تصدی آن مسئولیت، نتیجه‌بخش شد.
در این میان، مصطفی سالاری بیش از سایر اسپانسرهای دولت تدبیر و امید، توانست پله‌های ترقی را به‌سرعت طی کند و در این سال‌ها به مناصبی در دولت تکیه زد که از نظر علمی‌و تجربی، هیچ تخصصی در کسب و اداره این سمت‌ها نداشت زیرا تحصیلات او «کارشناسی حقوق» از دانشگاه آزاد بوشهر و «کارشناسی ارشد حقوق»از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.

پیشرفت عجیب یک مدیر میانی در دولت روحانی!

بر اساس گزارش‌ها و اسنادی که در روزهای اخیر توسط برخی رسانه‌ها منتشر شده، مصطفی سالاری که یک مدیرعادی و میانی در آموزش‌وپرورش و بعدا پارس‌جنوبی بود، گفته می‌شود در سال 1392، هزینه ستادهای انتخاباتی دولت تدبیر و امید در جنوب کشور را تامین کرد و بجایش در سال‌های فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم، بر کرسی‌های مهم دولتی تکیه زد، اما عملکردش در این سمت‌ها، جای دفاع ندارد.

 

قرارداد 300 میلیاردی برادر رئیس سازمان تامین اجتماعی با یک پتروشیمی؛ تجربه «میعاد صالحی» درباره «مصطفی سالاری» تکرار می‌شود؟

وی پس از رسیدن به کرسی استانداری دو استان مهم و استراتژیک کشور یعنی، بوشهر (1392 تا 1396) و گیلان (1396 تا 1398)، از چهارم تیرماه سال 1398، درجایگاه رئیس سازمان تامین اجتماعی تکیه زد تا پس از ۸ ماه خالی بودن سمت مدیرعاملی؛ سازمان تأمین اجتماعی بی‌تجربه‌ترین مدیر را به خود ببیند؛ یک مدیر استانی که هیچ تجربه‌ای در مراکز عملیاتی، سرمایه‌گذاری و مدیریتی تأمین اجتماعی نداشته و اکثرا تصمیماتش در این سمت، به سود جامعه ارزشمند کارگری، بازنشسته و مستمری بگیر کشور نبوده و نخواهد بود.

متاسفانه رئیس سازمان تأمین اجتماعی که پیشتر سابقه چندانی نداشته و به لطف دولت تدبیر و امید بر کرسی استانداری دو استان تکیه زده است، امروز ماشین امضای آقایانی شده که انتصابات و تصمیمات آن‌ها به تباهی و سوختن آینده کارگران و بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی منجر خواهد شد.

تکرار تجربه «میعاد صالحی» درباره «مصطفی سالاری»!

سالاری که خود انتخاب غلطی بود، با امضاهای کورکورانه هیزم در آتشی می‌ریزد که به سوختن آتیه کارگران و بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی منجر خواهد شد، مدتی بعد نیز به سمتی دیگر منصوب می‌شود و تنها این آتشی که در سازمان تأمین اجتماعی برپا کرده است، در تاریخ می‌ماند.

همانطور که پیشتر در ارتباط با صلاحیت رئیس جوان و پیشین صندوق بازنشستگی کشوری نهادهای نظارتی با دقت و حساسیت وارد عمل شدند، حالا هم انتظار است سازمان بازرسی و مراجع ذی‌صلاح که باید صلاحیت مدیران سازمان تأمین اجتماعی و بنگاه‌های وابسته‌اش را تأیید کنند، چشم‌پوشی و اغماض ننمایند.

سازمان تأمین اجتماعی به یک مدیر کار بلد در حوزه تخصصی تأمین‌ اجتماعی و سازمان‌های بیمه‌گر نیاز دارد تا فردی که به ادعای خودش دکترای مدیریت اجرایی با زیرشاخه قراردادهای نفت و گاز را دارد.

قرارداد 300 میلیاردی برادر رئیس سازمان تامین اجتماعی با یک پتروشیمی؛ تجربه «میعاد صالحی» درباره «مصطفی سالاری» تکرار می‌شود؟

اگر سالاری مدیر لایقی بود، پس گزارش‌های متعدد سازمان بازرسی در مورد دوران استانداری‌اش در بوشهر، چه می‌گوید؟

قرارداد 300 میلیارد تومانی برادر سالاری با پتروشیمی‌جم

مصطفی سالاری در سال 1380و در سن 25 سالگی مدیر امور ثبتی پارس جنوبی شد، سپس طی سال‌های 1382 تا 1384 به‌عنوان مدیر حقوقی و طی سال‌های 1384 تا 1386، به‌عنوان قائم‌مقام پارس جنوبی منصوب شد.

البته هم‌زمان از 1384 تا 1386 مدیر فاز ۲ پارس جنوبی و از 1386 تا 1388 بازهم هم‌زمان مدیر پارس شمالی شده و بازهم هم‌زمان در همین سال‌ها از 1381 تا 1385 نماینده تام‌الاختیار پارس جنوبی در محاکم قضایی بوده است.

اما در همین سال‌ها شرکت توسعه انرژی پتروالکتریک متعلق به خانواده سالاری از مرتضی تا علیرضا و روح‌الله خمش‌آیا (سالاری در دهه ۸۰ فامیلی‌اش را تغییر داده) چند قرارداد چند ده‌میلیاردی را درست هم‌زمان با حضور برادرشان در بالاترین سطح تصمیم‌گیری پارس جنوبی می‌بندند و صدالبته باید از وزارت نفت خواست تا گزارش دهد تک‌تک آن قراردادها چه سرنوشتی پیداکرده است؟

 

قرارداد 300 میلیاردی برادر رئیس سازمان تامین اجتماعی با یک پتروشیمی؛ تجربه «میعاد صالحی» درباره «مصطفی سالاری» تکرار می‌شود؟

یک قرارداد قانونی یا پاداش اسپانسرینگ ستاد انتخاباتی!

یکی از این قراردادها، قرارداد 300 میلیارد تومانی برادر سالاری با پتروشیمی‌جم که گفته می‌شود برای سال 97 بوده است،که البته بهتر است مستندات نحوه اعطای این قرارداد به بردار رئیس سازمان تامین اجتماعی، چگونگی انجام مناقصه و مسائلی از این دست از سوی مسئولان پتروشیمی‌جم، شفاف‌سازی و اطلاع رسانی شود و در طرف مقابل هم نهادهای نظارتی به این موضوع ورود جدی کرده و آن را مورد بررسی قرار دهند که مبادا این پاداش اسپانسری ستادهای انتخاباتی رئیس جمهور در استان‌های جنوبی کشور در سال 92 باشد!

در آن روزها، نظارت لازم برای جلوگیری از چنین رانت چندمیلیاردی وجود نداشته، اما امیدواریم امروز نظارت‌های لازم بر عملکرد و انتصاب‌های سالاری صورت گیرد تا در تأمین اجتماعی و شرکت‌های زیرمجموعه شستا و صندوق‌های بازنشستگی، خاندان سالاری، مافیای جدید اقتصادی راه‌اندازی نکنند و بیش از این به سرمایه جامعه چند 10 میلیون کم درآمد و بی‌بضاعت سازمان تامین اجتماعی که شامل کارگران، بازنشستگان و …. هستند، لطمه و آسیب‌ نزنند.

 

اسداله

سلام . ایا این چیزهایی که نوشته اید واقعیت دارد ؟؟اگر اینطور است چرا هیچ ارگانی از جمله بازرسی و قوه قضاییه وارد عمل نمی شود . احتمالا اینها هم مثل خانواده ریخته گران در اصفهان از جایی تغذیه میشوند که البته شاید روزی کسی انها را هم مثل این خانواده به محکمه بکشد ولی چه فایده تا ان موقع بسیاری از منابع نابود و بسیاری از کارگران فقیرتر و حتی خانواده شان از هم می پاشد چون هیچ کس در این مملکت جوابگو نیست و مافیا های مختلف پشت همدیگر هستند تا ایران را نابود کنند .

aaaaaa

سیرایی ندارن

هادی حسینی

به میمنت ومحبت اقای نوبخت ودولت تدبیر خوشا بحال اقای سالاری نوش جانت بیخیال مستمریبیگران باش دارند از گرسنگی میمیرند بدرک چرا باید این پست ودرامد رابخاطر ما بخطر بیندازی ….

حسین

فساد در این مملکت بیداد میکنه کی میشود این کشوراز دست اختلاس گران و فاسدان رهایی پیدا کنند .اینها می خواهند از حقوق کارگر و بازنشسته دفاع کنند اینجور افرادها خدشه به نظام و کشور وارد می کنند.

شهرام

مثل همیشه متاسفم که قربانی های واقعی ما مستمری بگیران کارگرهای بدبخت هستند فکر نکنم عمر ما کفاف به دیدن عدالت در این کشور برسه ،چرا برادران گمنام امام زمان نیستند یا دخالت نمیکنند اینجا میدان عمل هست صندوق تامین اجتماعی شده حیات خلوت دولت و..لطفن خودتون را ثابت کنید اگر مرد عمل هستید اینجا داره به نصف جمعیت کشور خیانت میشه

عبای عامری

سلام برای دولت تدبیر وامید متاسفم که مدیری که سوابق خوبی نداشته چرا گذاشته مدیر این سازمان بزرگ واساسی در مملکت همین است که امسال هم حقوق کارگران و باز نشستگان تا این زمان بلاتکلیف باقی مانده هم پیگیر حقوق سازمان از دولت نیست و دولت هم ازاین مورد سوه استفاده کره و امیدواریم قوه قضائیه در این امر دخالت کند و قضیه برادر مدیر سازمان هم روشن شود و مابا نشستگان تامین از این بلاتکلیفی بیرون بیاییم. امید داریم زودتر ختم بخیر شود و اگر مدیر فرصت طلبی مده سر کار وضعش مشخص شود.

خسرو

من تو صفحه اینستا گرام سازمان تامین اجتماعی زیر پست پرداخت بدهی تامین اجتماعی کامنت گذاشتم جناب مدیر عامل منتخب وزیر رفاه پول دستت اومد نون تو کلنگ زنی و خرید پروژه پرداخت بدهی به داروسازی ها و علوم پزشکی و… داره اقزایش حقوق یا همسانسازی حقوق بازنشستگان و مستعمری بگیران تامین اجتماعی نون نداره بعد از چندتا لایک کامنت من ادمین صفحه سازمان تامین اجتماعی منو بلاک کرد و پست منو حذف کرد : آیا حرف بدی زدم

بهنام اکبری

واقعاً متأسفم از این همه بی عدالتی

سیدرسول

می برند می خورند اونوقت وقتی کم میارند می افتند به جون کارگرها وبازنشسته ها
مثلا آخرینش بخشنامه زده سختی کار کارگرها رو ندند

عبدالله رضایی مطلق

آقای سالاری و برادرانش توی استان بوشهر آدمهای خوشنامی نیستند. توی منطقه عسلویه کلی قراردادهای مشکوک میلیاردی بستند و …

مهدی مرادی پور

میعاد صالحی را لطفا با سالاری مقایسه نکنید.میعاد صالحی هر چند شاید در ابتدا به او بخاطر نداشتن تجربه کافی به انتصابش نقدهایی وارد میشد که با همین هم به شخصه مخالفم ولی بعد از انتصاب ثابت کرد که در راه مبازه با فساد و شفاف سازی فردی به مراتب با تجربه تر هر رزومه داری است، بخاطر همین مساله هم بهایش را پرداخت.جوانهایی مثل میعاد صالحی نشان دادند که به مثابه جوانهای انقلابی عملگرا هستند.

منتقد منصف

مرتضی سالاری مغز متفکر این گروه میباشد که با استفاده از دستکاری در مناقصات دولتی هزینه انتخابات دولت در جنوب کشور را فراهم و در قبال آن برادر خود را به مناصب بالای دولتی هدایت کرد .
وی شریک تجاری فریدون ( برادر رییس جمهور ) و پسر واعظی (رییس دفتر رییس جمهور ) است .
عمر سیاسی برادران سالاری تا پایان خرداد سال 1400 بوده و قبل از آن به کشور انگلیس خواهند رفت زیرا مقدمات این سفر در اقامت شش ماهه و مخفی مصطفی سالاری در انگلیس مهیا شده است .

یاز

تامین اجتماعی رو به فنا داد رفت .. باور ندارید برید از کارمندای تامین اجتماعی بپرسید که چه دل پرخونی از این اقا دارند.

روی خط خبر

 • زاکانی: بهشت زهرا باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود
 • فرمانده هوانیروز ارتش: اسرائیل بداند اگر دست از پا خطا کند در کسری از زمان روی سرشان خراب خواهیم شد
 • رایزنی انگلیس و روسیه درباره ضرورت بازگشت ایران به مذاکرات وین
 • سربازان غایب نمی‌توانند از امریه استفاده کنند
 • شمار واکسن‌های وارداتی از ۶۵ میلیون دوز گذشت
 • الیزابت تراس: انگلیس بر موضوع آزادی نازنین زاغری پافشاری خواهد کرد
 • «سعید محمد» دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی شد
 • امیرعبداللهیان: موضوع برجام، هسته‌ای است
 • اطلاعیه سازمان نظام پزشکی در خصوص کارت هوشمند واکسن
 • شرایط جدید رجیستری اعلام شد
 • واکسیناسیون افراد بالای ۱۵ سال آغاز شد
 • اولیانوف: روسیه قاطعانه مسائل منطقه در مذاکرات برجام را رد کرده است
 • شکایت زندانبانان و زندانیان از سپیده قلیان
 • دیدار دیپلمات‌‌‌های ایران و عربستان و اتحادیه اروپا
 • نهایی شدن لایحه رتبه‌بندی معلمان
 • آشنایی کامل با کولر گازی اجنرال
 • محسن خجسته‌مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران شد
 • مدت آموزشی سربازی به شش هفته افزایش یافت
 • فرهاد مجیدی از فعالیت فوتبالی محروم شد
 • بازداشت عامل ذبح و توزیع گوشت الاغ و اسب در تهران/تصاویر
 • اسامی‌برندگان طرح امید رفاه مشخص شدند
 • ۲ استاندار جدید انتخاب شدند
 • زمان پرداخت وام ضروری بازنشستگان کشوری اعلام شد
 • وضعیت سبد سهام عدالت در ۳۱ شهریور ماه
 • سازمان ثبت اسناد: بخشنامه جدید ربطی به جایگزینی برگ سبز با گواهی نقل و انتقال ندارد
 • حواشی گرانی کره /مصرف‌کننده داخلی توان خرید ندارد، قرار است صادر شود!
 • انتقاد تند میرسلیم از دولت روحانی
 • آتش‌سوزی گسترده در کارگاهی در خیابان قزوین
 • زلزله شمال ترکیه را لرزاند
 • بومی‌سازی تکنولوژی5G در شرکت سداد
 • 16 شهریور- حامد