واکنش غریب آبادی به اظهارات رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

    کد خبر :768534
واکنش غریب آبادی به اظهارات رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

غریب‌آبادی عنوان کرد: تنها نقش آژانس انرژی اتمی در برجام، نظارت و راستی آزمایی اقدامات مرتبط هسته ای و ارائه گزارشات به روز شده است.
واکنش غریب آبادی به اظهارات رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمیبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین و آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به اظهارات جدید رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در توئیتی نوشت: تن‌ها نقش آژانس در برجام، نظارت و راستی آزمایی اقدامات مرتبط هسته‌ای و ارائه گزارشات به روز شده در این مورد است. ارائه هرگونه ارزیابی و تحلیل، خارج از ماموریت محوله به آژانس تحت برجام می‌باشد.

گفتنی است مدیرکل آژانس در مصاحبه‌ای با اسکای نیوز گفته بود: ایران نباید تهدیدات خود در مورد افزایش غنی سازی و کاهش بازرسی‌ها را عملی کند، چرا که این اقدامات، انحراف بیشتر ایران از تعهدات خود تحت برجام است.

بر این اساس، وی توضیح داد: اگر این اقدامات اجرا شود، ایران بیش از پیش، از تعهداتی که در زمان پیوستن به توافق [هسته‌ای] پذیرفت، منحرف خواهد شد.

مدیر کل آژانس اتمی افزود: نمی‌توانم تصور کنم چه کسی پیروز چنین وضعیتی خواهد شد. اگر محدودیتی در [تعداد] بازرسان آژانس اتمی در نتیجه این یا هر وضعیت دیگری رخ دهد، در کار آن‌ها اخلال ایجاد می‌شود. ما کاملا شفاف می‌خواهیم در این خصوص مطلع شویم. ما باید در این خصوص و چیزی که در حال رخ دادن است با جهان کاملا شفاف باشیم. این به خودی خود، به هیچکسی از جمله ایران کمکی نمی‌کند

گفتنی است این اظهارات گروسی پس از مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی ایران تحت عنوان «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» مطرح شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید