علیرضا قرایی‌منش و مهدی یغمایی به تالار وحدت می‌آیند/ پایکوبی رِنگ‌ها ویژه بانوان در تالار وحدت

کنسرت پیانو آواز علیرضا قرایی‌منش و مهدی یغمایی در تالار وحدت برگزار می‌شود.

 

کنسرت پیانو آواز علیرضا قرایی منش و مهدی یغمایی ششم دی ماه ساعت 21:30 دقیقه در تالار وحدت اجرا می‌شود. این دو هنرمند سال گذشته نیز در برج آزادی روی صحنه رفتند که با استقبال مخاطبان مواجه شد.

 

علیرضا قرایی منش و مهدی یغمایی اواخر دهه هشتاد با گروهی به نام «ژوان» شناخته شدند اما بعدها راه آن‌ها از هم جدا شد و هرکدام به طور مستقل به فعالیت‌های خود ادامه دادند. اما از سال گذشته این دو خواننده بار دیگر همکاری با یکدیگر را شروع کردند و به انتشار چندین قطعه و موزیک ویدئو و برگزاری چند کنسرت پرداختند.

 

در این کنسرت قطعات خاطره‌انگیز گروه ژوان همچون دختر بهار، یه حالی دارم این روزا، بهت قول میدم و … و همچنین چند قطعه از قطعات علیرضا قرایی‌منش و مهدی یغمایی اجرا می‌شود.

 

علاقه مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

 

**************

پایکوبی رِنگ‌ها ویژه بانوان در تالار وحدت

 

موسیقی نمایش پایکوبی رِنگها در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

 

گروه نمایش شیفتگان دل به کارگردانی و طراحی حرکات هایده کیشی‌پور به همراه گروه موسیقی آواز ملل به رهبری کُر و سرپرستی شهلا میلانی ۱۳ دی‌ماه ساعت ۱۴ موسیقی نمایش پایکوبی رِنگ‌ها را (ویژه بانوان) در تالار وحدت روی صحنه می‌برد.

 

در توضیح اجرای این موسیقی نمایش آمده است: ترکیب اصوات ویژه طبق اصول و قوانین، موسیقی را پدید می‌آورد که بیانگر مقصود و اندیشه است، همانطور که کلمات در شعر و ادبیات یا خطوط و رنگ در هنرهای تجسمی و حرکات در نمایش و تئاتر.

 

موسیقی ردیف دارای قطعات متعددی است که ترتیب آن‌ها در یک دستگاه نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کند. یکی از این قطعات به نام رِنگ است.

 

درباره این اجرا آمده است: در این موسیقی نمایش سعی بر آن شده که نقش مؤثر رِنگ و موسیقی کلاسیک ایرانی در حرکات نمودار شود.

 

در گروه موسیقی آواز ملل، خواننده متسو سوپرانو: نسرین ناصحی تهرانی، سرپرست نوازندگان و نوازنده پیانو: نیلوفر بدریکوهی، نوازنده کمانچه: سونیا نظامی، نوازنده کوبه‌ای:سحر صفاری، خوانندگان سوپرانو: شهرزاد یوسفی، نشاط اکبری و گروه کُر:ساحل صالح ایزدخواست، نسترن صادقی، شقایق پورعنایتی، فرشته حیدری، لنا کوچری، لیلا مغان، سپیده عین‌افشار، سحر رشیدی و هستی خلجی هنرنمایی می‌کنند.

 

علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.