عباس عبدی: چرا نشسته‌ایم و بر سر خودمان می‌زنیم که تتلو کیست /این آدم آبروی ایران و اخلاق را از بین برده است

  • سیاسی
  • یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷
    کد خبر :715470

عباس عبدی، فعال و تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب در بخشی از گفتگوی لایو اینستاگرامی با خبرآنلاین، گفت: اصلا نگران چند میلیون لایو تتلو نباید بود. مثلا شما یک فیلم ایکس منتشر کنید، چقدر دیده می شود؟ اما اصلا اتفاق خاصی برای جامعه نمی افتد. ما باید آنجاهایی را که عمق دارد حفظ کنیم.

وی افزود:اصلا نگران آن تعداد بازدیدکنده لایو آن فرد نباشید، ما نگران این طرف باشیم. شما از تلویزیون گفتید، ببینید در سال ۹۲ و ۹۶ تلویزیون در زمان انتخابات چقدر بیننده داشت؟ کسی به رسانه های دیگر کار داشت؟ همان کار را باید تکرار کند. در حوزه فرهنگ آن را تکرار کند تا ببینیم چه کسی حاضر می شود خارج از آن را نگاه کند، همینطور در حوزه هنر، سینما، سیاست، اقتصاد و…! منظورم این است که اصلا نگران تتلو نباشید، این که اصلا رسانه نیست.

وی افزود: در هفته گذشته ۳ اتفاق افتاده است، یکی کشته شدن تعدادی افغانستانی سر مرز ایران و افغانستان، دیگری زدن ناوچه و آخری بحث کرونا و واقعیتی که وجود دارد. در هیچ کدامشان هیچ روزنامه نگاری نمی تواند وارد شود و خیلی جدی حرف بزند. اگر هم وارد شود و حرف بزند کسی آن را چاپ نمی کند.

همه چیز را داغون کردیم و نشسته ایم بر سر خودمان می زنیم که تتلو کیست!

عبدی گفت: مثلا مساله زندان ها و دادگاه ها و هرچیز دیگری، زمانی که نتوانید حرف بزنید مرجعیت رسانه ای هم به خارج می رود. اجتماعی شدن فرزندانتان هم از خارج است. الان فرزندان ما آنهایی که سن‌شان پایین است با موبایل بزرگ شده اند و اصلا نمی دانند روزنامه چیست، نه در دانشگاه سخنرانی گوش می دهند و …همه اینها را داغون کرده ایم و نشسته ایم بر سر خودمان می زنیم که تتلو کیست! واقعا آبروی آدم می رود که از جمهوری اسلامی یک فردی به کشور مسیحی گرجستان رفته است و آنها می گویند به او مجوز ندهیم تا او آنجا برنامه داشته باشد، او آبروی اخلاق را در این کشور از بین برده است.

2
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
  1. مهدی گفت:

    این نسلی است که توی این ۴۰ سال تربیت شده اند . متاسفانه آموزش پرورش و تلویریون و سینما و رسانه ها عامل و تولید کننده این گونه فرهنگ ها هستند و یا جوانان از این طرف میافتند یا آن طرف . حد وسط ندارند چون درست آموزش ندیدند. خلاصه از کوزه همان طراود که در اوست.

  2. امیر راست گفتار گفت:

    ابروی اخلاق و ایران رو تتلو برد یا گروگان گیران سفارت امریکا در تهران؟

دیدگاهتان را بنویسید