«شناسایی چهره ها» بهترین فیلم جشنواره زوریخ شد

«شناسایی چهره ها» بهترین فیلم جشنواره زوریخ شد

فیلم سینمایی «شناسایی چهره ها» درام مکزیکی با موضوع مهاجرت به کارگردانی فرناندا والادز، جایزه بهترین فیلم (چشم طلایی) جشنواره بین المللی فیلم زوریخ ۲۰۲۰ را دریافت کرد.

این فیلم که اولین تجربه کارگردانی والادز محسوب می‌شود، برای نخستین بار در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درآمد و در آن جشنواره هم در بخش درام جایزه منتخب مخاطبان را گرفت.

فیلم سینمایی «شناسایی چهره ها» داستان مادری است که به دنبال پسر گمشده‌اش می‌گردد؛ او مکزیک را به مقصد آمریکا ترک کرده و فکر می‌کند. او در این سفر توسط مرد جوانی همراهی می‌شود که به تازگی از ایالات متحده دیپورت شده است.

هیئت داوران جشنواره زوریخ به ریاست مایکل فرانکو، فیلمساز مکزیکی، فیلم سینمایی «شناسایی چهره‌ها» را یک درام بدون ترس، جادویی و کاملا واقعی توصیف کردند که تصویری جامع از تراژدی مهاجرت را به تصویر می کشد.

دیگر کارگردان زن و فیلم اولی که در این رویداد حضور داشت، اوی رومن بود که فیلم سینمایی «چرا تو نه» را ساخته و توانست معتبر‌ترین جایزه بخش جنبی را دریافت کند. بازیگر این فیلم هم جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی را دریافت کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فیلم مستند «زمان» ساخته گرت بردلی هم که در جشنواره ساندنس نمایش داشت، جایزه چشم طلایی بهترین مستند زوریخ را دریافت کرد. این مستند داستان زنی را روایت می‌کند که برای آزادی همسرش از ۶۰ سال زندان تلاش می‌کند.