سیستم عامل اختصاصی هوآوی به 70 میلیون کاربر رسید

سیستم عامل اختصاصی هوآوی به 70 میلیون کاربر رسید

سال 2019 بود که هوآوی تصمیم گرفت سیستم عامل اختصاصی هارمونی را معرفی کند. سیستم عاملی که به دنبال تحریم‌های شدید ایالات متحده برعلیه این شرکت چینی ساخته شده و اکنون نیز مخاطب بسیاری دارد.

«بازتاب»؛ مهتاب جهاندار–هواوی چندی پیش سیستم عامل اختصاصی خود به نام هارمونی را رسماً معرفی کرد. مدیرعامل هواوی اعلام کرده بود بود که نسخه پایدار هارمونی برای 100 مدل منتشر خواهد شد. به نظر می‌رسد به تحقق این وعده نزدیک شدیم. امروز هواوی اعلام کرد کاربران سیستم‌عامل هارمونی به 70 میلیون نفر رسیده است. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که تقریبا 100 مدل واجد شرایط دریافت این آپدیت هستند. این آپدیت به مرور برای کاربران مناطق مختلف دنیا منتشر خواهد شد.

سیستم عامل هارمونی از ماه آوریل (اردیبهشت ماه) در دسترس کاربران بود با این حال در 2 ژوئن اولین گروه بزرگ از گوشی‌های هواوی این آپدیت را دریافت کردند. رقم 70 میلیون کاربر در بازه زمانی سه ماهه به دست آمده است و بیشتر آن مربوط به گوشی‌های آنر و هواوی در چین است. البته هارمونی به صورت بین المللی منتشر شده‌اند اما تنها در تعداد کمی‌از دستگاه‌ها در دسترس است.

 انتظار می‌رود در آینده نزدیک به شمار مدل‌های دریافت کننده هارمونی افزوده شود. هواوی در تلاش است تا از مهاجرت بیشتر کاربران به دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند جلوگیری کند. گفتنی است سیستم‌عامل هارمونی هواوی در واقع یک نسخه از سیستم‌عامل متن‌باز اندروید است. با این‌حال دیگر خبری از سرویس‌های گوگل نیست و هواوی آن را کاملاً با سرویس‌های خود موسوم به HMS شخصی‌سازی کرده است. کاربران سیستم‌عامل هارمونی کماکان می‌توانند اپلیکیشن‌های اندرویدی را دانلود و نصب کنند و به این ترتیب مشکلی از بابت تنوع اپ نخواهند داشت.