سرقت از شاه‌لوله انتقال نفت در بندرعباس ۲ کشته برجا گذاشت

  • حوادث
  • شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۳۴
    کد خبر :935541
سرقت از شاه‌لوله انتقال نفت در بندرعباس ۲ کشته برجا گذاشت

دادستان بندرعباس گفت: ۲ نفر هنگام سرقت سوخت از خط لوله انتقال فرآورده های نفتی بندرعباس در محدوده آبگرم گِنو جان باختند.

علیرضا احمدی‌منش در این خصوص افزود: این افراد پس از اتمام عملیات حفاری و اتصال انشعاب، عملیات برداشت غیرمجاز و سرقت سوخت را آغاز می کردند اما (در آخرین سرقت) به دلیل جمع شدن حجم زیاد گاز در تونل نتوانستند کار خود را به اتمام برسانند و دو نفر از عوامل قاچاقچیان در این حادثه جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به کشف ۱۸۱ رأس گوسفند در محل مورد نظر ادامه داد: با بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد قاچاقچیان سوخت در محدوده آبگرم گنو در پوشش محل نگهداری دام اقدام به حفر تونلی به طول ۸۰ متر و عمق حدود پنج متر کرده اند.
به گفته این مقام قضایی سارقان پس از رسیدن به مسیر اصلی انتقال فرآورده های نفتی بندرعباس و ایجاد حفره در لوله، از طریق انشعابی به طول ۸۰۰ متر، سوخت های مسروقه را به محل بارانداز منتقل می کردند.

احمدی منش، یادآور شد: هشت نفر در این رابطه به اتهام اخلال در تأسیسات عمومی دستگیر شده اند که با صدور قرار تأمین کیفری برای تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی در بازداشت هستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان اضافه کرد: به منظور بررسی ابعاد مختلف موضوع و شناسایی و دستگیری عوامل پشت پرده، دستورات لازم برای پلیس آگاهی بندرعباس صادر شده ‌که نتایج آن پس از تکمیل روند تحقیقات اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ایرنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید