سئو سایت

سئو سایت

احتمالا این روزها در صنعت تبلیغات آنلاین کلمه سئو را بسیار شنیده اید و این سئوال برایتان پیش آمده که سئو چیست؟ و چرا برای پیشرفت سایت خود و شناساندن کسب و کارتان به کاربران گوگل باید از سئو سایت استفاده کنید. همراه کردن سایت با الگوریتم‌ها و بهینه سازی موتورهای جستجو به معنای سئو سایت است. اما طبیعتا این کار بصورت خودکار انجام نمی‌شود و می‌بایست افراد خبره ای این کار را انجام دهند تا سایت شما بهینه شود و شما به نتیجه مطلوبی که می‌خواهید دست یابید. به افرادی که از مهارت، تخصص و دانش خود برای بهینه سازی سئو سایت استفاده می‌کنند سئو کار گفته می‌شود. در این مطب می‌خواهیم درباره اینکه سئو کار حرفه ای چه کسیت و کار او چیست بپردازیم.

سئو کار حرفه ای

SEO Work یا همان سئو کار از دو کلمه سئو و کار تشکیل شده است. که این دو کلمه هر کدام یک معنای مجزا دارند. سئو کار به فردی که کار خدمات سئو سایت را انجام می‌دهد می‌گویند و اما سئو کار حرفه ای کسی است که از ابزار، دانش و تجربه خود برای  سئو سایت استفاده کند.

افرادی که در زمینه سئو فعالیت دارند به وبمستر‌ها و کاربران کمک می‌کنند تا سایت شما در جستجو گوگل ارتقا پیدا کند. سئو کار نقش مهم و مستقیمی‌در افزایش بازدید سایت شما دارد. فعالیت‌ها و کارهایی که سئو کار بر وب سایت شما انجام میدهد در قرار گرفتن در صفحه اول گوگل به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

کارهایی که سئو کار حرفه ای انجام میدهد

از آنجایی که برای رسیدن به رتبه مورد نظر و یک جایگاه خوب در گوگل راه‌‌‌های بسیاری وجود دارد، تشخیص اینکه کدام راه حل تاثیرگذارتر است کار آسانی نیست. شاید این موضوع به ذهن شما خطور کند که با بک لینک گرفتن می‌توانید به خواسته خود دست پیدا کنید ولی این موضوع در همینجا خلاصه نمی‌شود. زیرا اطلاعات شما به عنوان شخصی که وب سایت دارد شاید در این زمینه کامل نباشد و کارهایی که انجام میدهید نه تنها شما را به نتیجه ای که می‌خواهید نرساند بلکه خسارت هایی را نیز برایتان به وجود آورد.

یک سئو کار حرفه ای همیشه به دنبال کلمه کلیدی محبوب و راهی برای این است که ترافیک وب سایت را افزایش دهد. بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو به معنی آگاهی از فاکتورهای سئو و راه اندازی تاکتیک‌‌‌های جدید و متناسب با آنهاست.

سئو سایت

راه‌ها و فاکتورهایی که سئو کار حرفه ای می‌بایست بر آنها تسلط کامل داشته باشد زیاد است و این مسئله نیاز به مهارت بسیاری دارد. یک متخصص سئو  یا سئو کار باید قادر به درک موارد زیر باشد:

اهمیت استفاده از لینک ها

تاثیرگذاری سئو داخلی سایت و سئو خارجی سایت بر رتبه و جایگاه صفحه

ارزش هززینه کردن برای تبلیغات کلیکی یا PPC

تاثیر شبکه‌‌‌های اجتماعی رو سایت

وظایف سئو کار حرفه ای

طبیعتا وقتی وارد حرفه ای می‌شوید وظایفی بر عهده شما است که می‌بایست آنها را بخوبی انجام دهید یک سئو کار نیز از این موضوع مستثنا نمی‌باشد در ادامه به چند نمونه از وظایف یک سئو کار حرفه ای اشاره خواهیم کرد.

بهینه سازی عکس ها

بررسی URL ها

برطرف کردن خطا‌ها و هشدارهای سایت به کمک ابزارهایی مانند وبمستر تولز

پیگیری دائمی‌کلمات کلیدی و رتبه صفحات در گوگل

از بین بردن بک لینک‌‌‌های بد

چک کردن ایندکس صفحات

بررسی سئو محتوا

پیگیری رتبه Alexa(الکسا)

تحلیل کردن رقبا

بهینه کردن سرعت سایت

سئو کار حرفه ای همیشه به دنبال راه و روشی است که بتواند به نتیجه مطلوب دست پیدا کند و در زمینه سئو به اطلاعات خود اضافه کند. سئوکار حرفه ای با دانش و تجربه خود سایت را با روشی سئو می‌کند که کسب رتبه خوب موقتی نباشد.

برای موفقیت در بررسی سئو سایت خود با سئو ایران همراه باشید.