رگبار و رعد و برق در راه تهران

  • اجتماعی
  • چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ۱۷:۳۲
    کد خبر :904146

 بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، نشان می دهد وضعیت جوی استان تهران فردا (اول اردیبهشت) ابری و در برخی مناطق همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و در برخی مناطق به خصوص در نیمه‌جنوبی با خیزش موقتی گردوخاک خواهد بود.

 بر اساس داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران در پنج روز آینده آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد خواهد بود که در روز پنجشنبه (اول اردیبهشت) به‌تدریج با نفوذ سامانه بارشی افزایش ابرناکی و در برخی مناطق به‌ خصوص در نواحی شمالی و غربی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدیدپیش بینی می شود و  احتمال تگرگ و در برخی مناطق به‌ خصوص در نیمه‌جنوبی گاهی خیزش موقتی گردوخاک پیش بینی می شود، روز جمعه نیز در برخی ساعات وزش باد شدید در سطح استان تهران به‌ خصوص در نیمه‌جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

فردا نیز آسمان تهران نیمه ابری تا ابری و وزش باد و در بعد از ظهر وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۲ اردیبهشت) کمی ابری تا نیمه ابری و همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

هشدار زرد رنگ اداره کل هواشناسی استان تهران نشان از فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید از صبح پنجشنبه (اول اردیبهشت) تا اواخر وقت جمعه(۲ اردیبهشت) دارد.

روز پنج شنبه این وضعیت جوی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و گرد و خاک و در مناطق مستعد تگرگ و روز جمعه به شکل وزش باد شدید و گردوخاک است.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید