رونمایی از پوستر‌های بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰

  • آرشیو
  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۱۰
    کد خبر :821360
رونمایی از پوستر‌های بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰

آخرین پوستر‌های توکیو ۲۰۲۰ که نمادی از تنوع و شادی بازی‌های پارالمپیک است، رونمایی شد.

کمیته برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از دو پوستر این رویداد به عنوان سمبل بازی‌های المپیک و پارالمپیک و مروج این رویداد بزرگ رونمایی کرد.

پیش از این ۱۲ پوستر رسمی با محوریت بازی‌های المپیک و ۸ پوستر رسمی با محوریت بازی‌های پارالمپیک طراحی شده بود که در نهایت این دو پوستر از میان آن‌ها انتخاب شد.
این اولین باری است که به شکل مجزا یک پوستر نمادین برای بازی‌های پارالمپیک انتخاب شده است.

رونمایی از این پوستر در زمره اقداماتی بود که توکیو، میزبان بازی ها، پیش از برگزاری مسابقات می‌بایست انجام می‌داد و به منزله میراث فرهنگی برای این دوره از بازی‌ها محسوب می‌شود.
پوستر‌های منتخب به عنوان نماد بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در موزه المپیک لوزان در سوئیس و همچنین سایر موزه‌ها و نمایشگاه‌ها در سرتاسر دنیا به نمایش درخواهد آمد.
اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در این خصوص اظهار داشت: “انتخاب تنها یک پوستر از بین کار‌های موجود بسیار سخت بود. پوستر منتخب نشان دهنده شادی و تنوع بازی‌های پارالمپیک است. ”

گو چوگی پار، طراح پوستر منتخب پارالمپیک هم در همین راستا اضافه کرد: “در این اثر، اراده پارا ورزشکارانی که با چالش‌ها روبه¬رو می‌شوند، به تصویر کشیده شده که شور و اشتیاق آن‌ها غیرقابل مهار است. این شور و اشتیاق، امید بشریت است که در طول قرون متمادی وجود داشته و از اینکه پوستر ما منجر به الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در ورزشکاران حاضر و نسل‌های بعدی می¬شود، بسیار خرسندیم. ”

به گزارش صدا و سیما؛ آنجلیتا تئو، مدیر بنیاد فرهنگ و میراث المپیک، در خصوص پوستر‌های توکیو ۲۰۲۰ گفت: “از اینکه هنرمندان برجسته¬ای از ژاپن و سرتاسر دنیا برای طراحی پوستر‌های بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ گرد هم آمدند، بسیار خرسندیم. پوستر منتخب، بیانگر تنوع و همبستگی به عنوان ارزش‌های المپیک است و برای ایجاد ارتباط میان مردم جهان با وجود تفاوت‌ها تلاش می‌کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید