روند کاهشی مرگ مبتلایان به کرونا در جهان (جدول)

روند کاهشی مرگ مبتلایان به کرونا در جهان (جدول)

طبق آمارهای جهانی، تعداد افراد کشته شده توسط ویروس کرونا نسبت به روزهای گذشته کاهش داشته است؛ تاکنون ۳ هزار و ۲۰۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس آخرین آمار جهانی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا (کووید-19) افزایش 3 هزار نفری نسبت به روز گذشته داشته است.

پایگاه اطلاعاتی “worldometer” در جدیدترین آمار خود تعداد مبتلایان به ویروس کووید-19 را در جهان 93 هزار و 186 نفر اعلام کرد.

نکته قابل توجه در این آمار این است که تعداد قربانیان این ویروس، نسبت به روزهای گذشته کاهش داشته است؛ تعداد کشته شدگان تاکنون 3 هزار و 203 نفر اعلام شده است که 3 هزار و 119 نفر آن مربوط به روزهای گذشته است.

این آمار روند مثبتی را درباره بهبودیافتگان از این بیماری نشان می‌دهد؛ تاکنون 50 هزار و 974 نفر توانسته‌اند این یروس را شکست دهند؛ آمار بهبودیافتگان نسبت به روز گذشته با افزایش 2 هزار و 500 نفری همراه بوده است؛ روز گذشته تعداد بهبود یافتگان 48 هزار و 215 نفر بود.

با توجه به آمار ثبت شده، کشور ایران همچنان با 2 هزار و 336 مبتلا در رده چهارم کشورهای جهان قرار دارد.

کشورهای چین، کره جنوبی و ایتالیا به ترتیب با تعداد 80 هزار و 270، 5 هزار و 328 و 2 هزار و 502 مبتلا به ویروس کرونا در رده‌های اول تا سوم جهان قرار دارند.

کشور آمریکا نیز که تنها 4 روز از آمار رسمی‌مقامات آن می‌گذرد، تعداد 125 مبتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است که از این تعداد تاکنون 9 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

تاکنون ویروس کرونا 80 کشور و یک کشتی بنام “پرینسس” که در بندری در ژاپن پهلو گرفته است را درگیر خود کرده است.

 

روند کاهشی مرگ مبتلایان به کرونا در جهان (جدول)