رمدسیویر و فاویپیراویر بیمه می‌شوند؟

دکتر سید سجاد رضوی دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور گفت: در این جلسه، تعرفه خدمات دندانپزشکی به تصویب رسید و بنا شد در آینده‌ای نزدیک ضوابط اجرایی آن با همکاری سازمان‌های بیمه‌گر و سازمان نظام پزشکی تدوین و ابلاغ شود.

وی توضیح داد: برخی از انسولین‌ها تا قبل از این تحت پوشش بیمه نبودند که با تصمیم شورای عالی بیمه سلامت تحت پوشش قرار گرفتند. همچنین خدمات نوزادان نارسی که مشکل شبکیه چشم داشتند در بخش بستری و سرپایی تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

به گفته دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور، مصوبه خوبی برای بیماران خاص و تالاسمی از نظر لوازم و تجهیزات مصرفی داشتیم که با توجه به تغییر قیمت‌ها مورد بازنگری قرار گرفت. یکی از تصمیمات مهم امروز تمدید گواهی اعتباربخشی بیمارستان‌ها با توجه به شیوع کرونا در کشور بود و بنا شد که گواهی اعتباربخشی بیمارستان‌ها تا خرداد سال آینده تمدید شود.

دکتر رضوی با اشاره به بررسی بیشتر و بازنگری خدمات پرستاری در منزل گفت: شورای عالی بیمه از خدمات پرستاری در منزل حمایت جدی می‌کند، اما به دلیل مشخص نبودن ضوابط و آیین‌نامه‌ها به بررسی‌های بیشتر نیاز دارد و در جلسات آینده بحث پوشش این خدمات نیز مطرح خواهد شد.

وی گفت: یکی از مصوبات امروز بازنگری در تعرفه خدمت تشخیص کووید۱۹ براساس آزمایش‌های مولکولی و PCR بود. مقرر شد تعرفه این آزمایش علاوه بر قیمت اعلام‌شده کیت تشخیصی از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی، در بخش دولتی حدود ۵۵ هزار تومان و در بخش خصوصی حدود ۱۱۸ هزار تومان باشد.

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور افزود: در این جلسه، گزارشی از وضعیت اجرای نسخه الکترونیک و اقدامات انجام شده توسط بخش‌های مختلف درگیر در این فرآیند، ارائه و مقرر شد که هر مجموعه‌ای بنا به شرح وظایف و زمان‌بندی مشخص شده، اقدامات مربوطه را انجام و گزارش آن را به شورای عالی بیمه ارائه دهد.

به گزارش ایسنا، رضوی در خصوص پوشش بیمه‌ای داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر گفت: هنوز در مورد پوشش بیمه‌ای این دو دارو بحثی نشده است و اگر معاونت درمان وزارت بهداشت پس از تایید کمیته علمی ستاد کرونا مصرف آن را تایید کرد، حتما در شورای عالی بیمه سلامت مطرح و تصمیم‌گیری می‌شود.